• Страница 2 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Список форумов » Персональные форумы » Пункт отлова и временного содержания животных ГП «Фауна города» » Счастливые истории /2007-2009/ » Марго /ex- Васіліса (чорна-белая котка з неверагоднай грацыяй)
Марго /ex- Васіліса
21.  
21
.
Германия, Берлин
1416 сообщений
tatsi, я насчет бицилина не в курсе. Помню, что лет 6 назад моей кошке его кололи тоже через 72 часа. Так у нее был цистит. Видимо назначали как антибиотик. Но правда помогло.
Это Вы Катюше ПЖЛ позвоните. Она не хуже, а то и лучше многих врачей спец. в таких делах.

Будем надеяться, что все плохое перемелется. Держитесь.

22.  
22
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Знайшла ў здымках ад 8га снежня (у адлове) нашу котку, якую мы забралі 15га. Здымак да (быў з подпісам "Кошка давно сидит, грустит"):

Так хочацца, каб у яе ўсё было добра. Уколы яе амаль скончыліся. Ужо пачала есці, праўда ўжывае толькі рыбу вараную і адзін раз тварог з'ела. Спадзяюся, што праз пару дзён зусім ачуняе :)

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
23.  
23
.
Беларусь, Минск
401 сообщение
tatsi, здоровья Вам и Вашей Красавице. Спасибо Вам!
24.  
24
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Дзякуй! Мы вельмі рады, што яна ў нас :)
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
Vic
25.  
25
.
Беларусь, Минск
704 сообщения
Очень красивая малышка. Здоровья вам. А любовь уже есть. yes
Мама Шурика и Черныша.
26.  
26
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Quote (chipa)
Я помню эту девочку)) Она давно сидит. И все грустнее и грустнее становилась. Я за нее безмерно рада.
tatsi, smile

Я паглядзела Ваш допіс у Пакоях адлова за 15е, калі бы нашу котку забралі. Там было толькі Маруся імя ў забраных. Ці гэта яе Вы так называлі? Я вось чаму пытаюся. Мы хоць і назвалі яе Васіліса, але пакуль спрачаемся (я, сястра і мама). У нас раней кот быў Вася, а тут атрымоўваецца котка таксама Васька. Дык як мы толькі яе не называем :) І цуд на каляды, і Маруся, і Маркіза, а пакуль усё не тое... Чакаю поўнага выздараўлення, каб яна свой характар праявіла.

Добавлено (01 Январь 2009, 20:00)
---------------------------------------------
Мы практычна вылечыліся, цяпер котка лашчыцца, добра есць і паціху набірае вагу. Ужо нават стала выцягвацца на падлозе ці на канапе і паказвае белы жывоцік :) І пастаянна лашчыцца, а спіць і на каленках, і на любых іншых частках цела :)

Знайшлі ў яе адмеціну на лапе, думаем, што скакала з вышыні. У нашага ката такая ж была (за птушкамі з балкона паляцеў...). Так што яна, пэўна, авантурная асоба :)

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
27.  
27
.
Германия, Берлин
1416 сообщений
tatsi, очень рада за Вас и кисулю. Счастья и удачи Вам в новом году и всегда-всегда.
28.  
28
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
У нас дзве навіны. Па-першае, усё ж мы вызначыліся і цяпер наша прыгажуня завецца Марго. Гэта імя ёй больш падыхозіць. Котка з характарам, ведае, як сябе падаць і як абараніць (уся рука ўжо пакусаная lol ), адным словам якраз тая, што гуляе сама па сабе.

Другая навіна, сёння мы лёталі па кватэры. Прыходзіла ў госці кузіна з дзіцём і Марго як пачала скакаць, дык мы не маглі нарадавацца. Так што ад яе зараз усе ў захапленні.

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
Vic
29.  
29
.
Беларусь, Минск
704 сообщения
У самой два парня, но как я люблю таких вот девочек- характерных и важных красавиц. smile
Мама Шурика и Черныша.
30.  
30
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
у нас новая тэндэнцыя: кіса мыецца пастаянна - проста неверагодная чысцюля girl_haha . Трэба будзе нарабіць а ля гламурных фотак і тут выкласці.

А яшчэ мяне і сястру сустракае так: выгваецца на падлозе і паказвае белае пуза :) Пры ўсім гэтым страшэнна не любіць, каб яе бралі на рукі без дазволу mosking Марго сама вырашае да каго і ў які момант ускочыць на каленкі. Вось зараз, напрыклад, я сяджу за кампутарам, я яна на каленках і вуркоча. У нас ужо нават такая вечаровая традыцыя з'явілася.

Так што ўсім тым, хто яшчэ вагаецца ўсяць ці не ўсяць жывёлу з Гурскага скажу. Бярыце абавязкова. Ваша любоў да іх вернецца стократна. Дарослыя жывёлы, натуральна, маюць свой характар. Але паназіраўшы за імі можна лёгка зразумець іх. Да таго ж яны ведаюць, што было "да таго" і адпаведна цэняць, што атрымоўваюць. Калі ласка, прынамсі заедзьце на Гурскага.

Сообщение отредактировал: tatsi - Воскресенье, 11.01.2009, 05:06
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
31.  
31
.
Беларусь, Минск
874 сообщения
Скоро Марго начнет из вас веревки вить. И вы с радостью совьетесь. И это радует. А у нее случайно не март?
32.  
32
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
а як гэта вызначыць?

Дарэчы, праз колькі пасля выздараўлення можна рабіць стэрыялізацыю?

Добавлено (14 Январь 2009, 23:59)
---------------------------------------------

- Як бы кажа: ну вось, зноўку фатаграфуюць.


- Усё яшчэ фатаграфуюць???

Сообщение отредактировал: tatsi - Четверг, 15.01.2009, 01:02
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
33.  
33
.
Беларусь, Минск
1188 сообщений
tatsi, По хорошему надо дать организму окрепнуть. Я бы стерилизовала через месяц после исчезновения всех признаков болезни.

Ну так приятно видеть Марго дома.
Очень интересная мордашка. И взгляд такой сознательный. smile

Zet
34.  
34
.
Беларусь, -
96 сообщений
Когда будет мур - вы не ошибетесь wink Во время мура не стерилизуют
35.  
35
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Я так разумею, што праз пару тыдняў можна ў такім выпадку.

А Марго нашай палец у рот не кладзі :) Яна і зубкі пакажа, калі што не па ёй. Дзяўчынка з характарам. Сёння седзячы ў мамы на руках, актыўна размахвала хвастом, маўляў штосці не так. А пасля як шыкне :) Нават смешна стала. Затое цяпер, калі кусаецца, то ўжо не пракусвае скуру, а толькі паказвае, што не варта рабіць. Увогуле, думаю, што яна перастала нарэшце баяцца і засвоілася. Дарэчы, сёння быў месяц, як Марго у нас!!! girl_haha

Добавлено (15 Январь 2009, 23:25)
---------------------------------------------
А хто можа змяніць/дадаць у тэму імя Марго?

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
Vic
36.  
36
.
Беларусь, Минск
704 сообщения
Марго напоминает мне своего Чернышика (белой манишкой) и сестрёнкину Лупу (белой полоской на носике) в одном лице, точнее мордашке. smile И что интересно- когда у них всё хорошо, то шерстка лоснится и блестит. А вообще, по моим наблюдениям, котики с черным окрасом, как наши с вами-живчики еще те. Очень любознательные- суют свой нос везде, где надо и не надо, и голос у них довольно звонкий.
Причем стерилизация/кастрация на характер не влияет. girl_haha И фигура не портится mosking
Мама Шурика и Черныша.
37.  
37
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
У нас раней быў кот чорны, які пражыў з намі пяць год. Дык Марго на яго павадкамі крыху падобна, нават не павадкамі а фігурай :) Марго усё ж больш грацыёзная, пяшчотная і ў яе такое забаўнае белае пуза! Яна калі вельмі штосці просіць то выцягваецца і паказвае пуза! lol
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
Vic
38.  
38
.
Беларусь, Минск
704 сообщения
По моим наблюдениям, кошки действительно более грациознее, интеллигентнее и мельче по комплекции. У меня раньше жили две девочки- мама Ника и ее дочка Динка (прожили 14 и 15 лет, последняя умерла в прошлом году). Когда в доме появились мальчишки, вначале я была в ужасе от их манер- настоящие мужики girl_haha Девочки после туалета никогда не прыгают на руки и не залазят на постель с грязными лапками (у нас сейчас с парнями в этом деле прогресс), кушают аккуратно, любят мужские руки, в целом-кокетки и независимо-гордые особы.
У Марго очень красивый профиль. Настоящая красавица wink
Мама Шурика и Черныша.
39.  
39
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
і толькі я яе пахваліла, як сёння яна ўкусіла сястру. Трэба было яе кобрай назваць lol

а профіль у яе сапраўды прыгожы, ды і ўся яна прыгажуня girl_haha А вашыя коцікі таксама цудоўныя! mosking

Добавлено (18 Январь 2009, 01:07)
---------------------------------------------
Слухайце, а на Фауне за 10 дзён, што Марго там правяла, ёй глістоў ганялі? Проста яна стала есці, як не ў сябе, па 7-8 разоў на дзень. І стала больш агрэсіўная. Учора ўкусіла сястру.

Сёння я прыходжу - яна сустракае. Падае голас і вуркоча. Я з ёй размаўляю, усё добра. Адразу чышчу латок, пад канец працэдуры яна губляе цярпенне і пакусвае крыху мяне за руку - маўляў, хадзем ужо есці, дурная гаспадыня, да цябе што не даходзіць? Добра, іду на кухну і насыпаю корма (8мы раз за дзень). Есь, як з галоднага краю.

Я ўключаю тэлевізар, а яна да мяне і лашчыцца. Гладжу яе і размаўляю з ёй. Яна садзіцца побач, прытуляецца і напружвае ўсе мышцы і разумею, што зноўку нешта ёй не пасуе. Разварочваецца і зноўку спрабуе ўкусіць. Добра, думаю, можа ты яшчэ галодная. Дасыпаю ёй ежы і іду за кампутар. Што вы думаеце? Прыходзіць, залазіць на стол і лашчыцца (я вядома ўжо сачу за кожным рухам). Глажу, яна трэцца сваёй сківіцай аб вуглы (у яе можа ЗУБЫ чарговыя растуць??? ці можа БЛОХІ ўзімку? ), дапамагаю, дзе і што ў яе там свярбіць. Усё добра і так хвілін 5-8. І ўвесь час попу мне сваю падымае, галавой аб стол трэцца, а хвастом мне па носе. Кажаш прыбяры попу, на хвіліну прыбярае... Раптам разварочваецца і ўпівацца ў руку, а пасля яшчэ шыпіць... У мяне няма слоў! shok Рука абадрана і чарговая дзірка ад клыка. (вось жа вулічная істота!) Пачуццё гумаю яшчэ маю, але логікі ўжо не бачу. Бяру венік пагражаю і чытаю лекцыю, Марго збягае на пару хвілін пад стол перачакаць мой настрой. Толькі я сядаю за кампутар, яна вылазіць і накіроўваецца да мяне. Кажу, не трэба. Робіць выгляд, што мыецца (нібыта мы не ведаем яе маскіроўкі wink ) Пасля пераадольвае рэшты адлегласці яна апынаецца ля маіх ног. Я, вядома, ногі свае яшчэ хачу зберагчы lol Кажу, не, даражэнькая, ідзі паляжы і падумай. Пяць хвілінак яна паляжала і цяпер мыецца і абдумвае наступную стратэгію...

так што наша Марго робіць разведку боем і нас зараз выпрабоўвае... nea

П.С. Усё ж важна ведаць, ці могуць у яе быць глісты...

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
40.  
40
.
Беларусь, Минск
43 сообщения
Здаецца мне ей кот патрэбен. rolleyes
Человек никогда не знает на что способен, пока не попробует.
Список форумов » Персональные форумы » Пункт отлова и временного содержания животных ГП «Фауна города» » Счастливые истории /2007-2009/ » Марго /ex- Васіліса (чорна-белая котка з неверагоднай грацыяй)
  • Страница 2 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:
Правила чата
Онлайн чат
+Онлайн чат
0