• Страница 4 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Список форумов » Персональные форумы » Пункт отлова и временного содержания животных ГП «Фауна города» » Счастливые истории /2007-2009/ » Марго /ex- Васіліса (чорна-белая котка з неверагоднай грацыяй)
Марго /ex- Васіліса
61.  
61
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Quote (Elenad)
А, разве блохи у Марго есть?

Блох я не знайшла, але пару разоў яна чухалася. Шыяй трэцца аб стол перыядычна...

Добавлено (22 Январь 2009, 01:32)
---------------------------------------------

Quote (Наталья)
не обижайтесь, но кошка похожа на маленькую хозяйку.

Калі Вы маеце на ўвазе, што мы з ёй падобныя - дык з жывёламі так заўсёды. yes А ўвогуле яна дакладна ўсіх пастроіла, што цяпер мы гладзім яе з апаскай girl_haha

Добавлено (23 Январь 2009, 02:55)
---------------------------------------------

Quote (tatsi)
Вось зараз, напрыклад, я сяджу за кампутарам, я яна на каленках і вуркоча. У нас ужо нават такая вечаровая традыцыя з'явілася.

Гэтую традыцыю адаптавалі ў сувязі з тым, што Марго магла пасядзець, а пасля ўкусіць, калі на яе не звяртаеш увагу ці гладзіш аўтаматычна. Цяпер, калі сяджу за кампом, а Марго залазіць на клавіятуру, то ідзем спаць :) Усім дабранач!

Добавлено (23 Январь 2009, 14:35)
---------------------------------------------
Марго яшчэ аказваецца аматарка слаёнага цеста і хатніх бліноў girl_haha

Добавлено (23 Январь 2009, 22:49)
---------------------------------------------
А, яшчэ сёння ўзважыліся: 3400! А былі 2400, калі дадому прыехалі і 1900, калі хварэлі... Так што можна сказаць, што адкармілі нарэшце girl_haha Хаця яна ўсё роўна страйняшка.

Сообщение отредактировал: tatsi - Четверг, 22.01.2009, 17:10
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
62.  
62
.
Беларусь, Минск
874 сообщения
Вы за месяц килограмм прибавили?
63.  
63
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Ага, нават болей, калі лічыць ад 1900 :)

Добавлено (23 Январь 2009, 23:45)
---------------------------------------------
і яшчэ ў нас лінька... Таму і мыецца пастаянна і пысай аб стол і ножкі трэцца :)

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
64.  
64
.
Беларусь, Минск
874 сообщения
Значит, полтора кг. Это очень хорошо. 3400 для молодой некрупной кошечки - нормальный вес. Моя Алиска столько же весит.
65.  
65
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Ура, мы стараліся :) Ды і ела яна пасля хваробы пастаянна, цяпер ужо меней стала есці і мы стараемся не перакармліваць.

Добавлено (24 Январь 2009, 00:09)
---------------------------------------------

Quote (Alexandra)
Моя Алиска столько же весит.

Аляксандра, а ёсць фоткі вашай Аліскі?
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
66.  
66
.
Беларусь, Минск
874 сообщения
Внизу на этой страничке.
http://egida.ucoz.ru/forum/39-277-4
67.  
67
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Класныя коткі! А Вы іх ня блытаеце?
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
68.  
68
.
Беларусь, Минск
874 сообщения
Сейчас, конечно, нет. Хотя Алиска появилась у нас случайно, потому что я с перепугу перепутала ее с Сандрой. Она меня встретила у подъезда, когда я вечером возвращалась домой. Кинулась ко мне, стала ласкаться, плакать. Я испугалась, что Сандра выпала из окна, схватила ее и помчалась домой разбираться. А дома меня встретила Сандрочка, совершенно ошарашенная при виде своей двойняшки у меня на руках. Вот так мы вместе и остались.
69.  
69
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Крута! У нас была падобная гісторыя з Васькам. Яго на выходныя забралі ў вёску, а прыходжу дадому і бачу ў пад'ездзе Васю. Адразу ўзгадваю гісторыі пра тое, што каты знаходзяць дом за 100 км. Вельмі здзіўляюся і пускаю ката ў кватэру. Ён адразу на кухню есці. Вось калі ён пад'еў і стаў здзіўлена хадзіць па кватэры, я зразумела, што гэта не мой кот, а іншы дзікі :) Было лета і я проста выпусціла яго назад, так што вось так пакарміла дваровага коціка.
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
70.  
70
.
Беларусь, Минск
874 сообщения
Я считаю, что нам всем тогда очень повезло. Просто изумительные кошки. А месяц назад еще собаку привела. К ней алкаш какой-то на улице прицепился, зажал в тамбуре, собака вырывалась. Да еще и меня стал прогонять. Я поняла, что собаке не поздоровится и забрала ее. А раньше когда-то ньюф был, тоже подобрали. Мой любимый, дорогой мой мальчик. А сейчас нам с ними со всеми очень хорошо. Они столько добра приносят в дом.
71.  
71
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Quote (Alexandra)
Они столько добра приносят в дом.

Гэта дакладна! :) і даюць застацца людзьмі...
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
72.  
72
.
Германия, Берлин
1416 сообщений
Точно. А еще прихожу домой уставшая, а уже возле подъезда ждет кот и кошка дворовые-дикие ( на попечении), а дома Мишка- тоже весь в ожидании. И все проблемы отходят на второй план.На меня животные, особенно кошки очень положительно действуют, прям демонические животные.
73.  
73
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Марго зноўку заняла сваё месца на каленках, калі я за кампутарам. Ну куды ад яе дзецца? Тым болей, што лашчыцца і вуркоча girl_haha

Пакусаная рука загойваецца і новых ахвяраў пакуль няма mosking Будзем назіраць далей :)

Добавлено (26 Январь 2009, 14:29)
---------------------------------------------
Сёння пачалі гуляць з уласным хвастом. І ўвесь час хвосцікам ходзім за мной. Мне нават раптам здаецца, што Марго не котка, а сабачка mosking

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
74.  
74
.
Германия, Берлин
1416 сообщений
tatsi, очень рады за Вас с котейкой. Она без Вас уже и не может, коты тоже хвостиками ходят за любимыми хозяевами. rolleyes
75.  
75
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
дзякуй! blush

Добавлено (27 Январь 2009, 21:03)
---------------------------------------------
Надумалі ўзяць на час прынамсі Лонду (http://egida.ucoz.ru/forum/63-2278-1),

вось думаю, як Марго на гэта адрэагуе... А заўтра збіралася глістоў ганяць... Хоць бы яны пасябравалі...

Сообщение отредактировал: tatsi - Вторник, 27.01.2009, 22:10
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
76.  
76
.
Беларусь, Минск
874 сообщения
Ну, рассказывайте... Как вы там все?
77.  
77
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Лонду забіраем зранку, так што сама задаюся пытаннем, як усё пройдзе :)

Добавлено (29 Январь 2009, 00:25)
---------------------------------------------
Марго наша ў шоку, сабаку ў доме яна зусім не чакала. Яна выгінацце дугой, шыпіць і нават нападае, калі Лонда блізка падыходзіць. Марго зараз абітае на "другім паверсе", на тумбе, сталах... і таксама ляжыць пад ложкам. Ох, а мы толькі прызвычаіліся быць гаспадыняй...

Добавлено (30 Январь 2009, 15:43)
---------------------------------------------
Марго ўжо паціху супакойваецца, ужо важна ходзіць па падозе і перыядычна шыпіць на Лонду, калі тая блізка набліжаецца. Але сама падыходзіць сабаку панюхаць, калі Лонда спіць girl_haha

Добавлено (03 Февраль 2009, 01:52)
---------------------------------------------
Марго шыпець перастала. Падыходзіць да Лонды, нюхае... Цяпер пачалося спаборніцтва за каленкі, хто першы ўскочыць і зойме месца girl_haha

Добавлено (06 Февраль 2009, 03:40)
---------------------------------------------
Здымкі з навай: "Дайце спакойна адпачыць"

"А цяпер і канапу маю занялі":

:)

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
78.  
78
.
Беларусь, Минск
31 сообщение
А за еду не дерутся? Вернее за право первого :)
79.  
79
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
У нас розныя міскі і розны корм :) Так што не, хаця з боку Лонды пасягальніцтвы бываюць. Мы проста пасля ежы ўсё недаедзенае прыбіраем.

Добавлено (08 Февраль 2009, 01:24)
---------------------------------------------
ужо не ведаю, што рабіць Марго зноўку зашугалі. Лонда да яе гуляцца скача, а Марго на яе лапай маша. А па падлозе бегае кароткімі перабежкамі і бачком, бачком... абы Лонда на недасягальнай адлегласці была. nea

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
80.  
80
.
Беларусь, Минск
16657 сообщений
Не переживайте. Все нормализуется. Они сами разберутся. Главное сохраняйте спокойствие. Они это чувствуют. Когда взяли Варюшку (довольно крупного щенка), мой Тимочка-старичок, 25 см в холке долго делал вид, что боится по комнате пройти. Из спальни практически не выходил. Я его постоянно опекала, защищала от Варюшки. Вот он себя так и вел. Варюшка постоянно лезла к нему играть, ловила за хвост, выщипывала клочки шерсти. Я перестала реагировать на молящие глаза Тима. Сказала ему сам разбирайся, ты большой. Поди и дай сдачи. Через два месяца ситуация переменилась - Тим стал Варюху провоцировать на игры, а потом драть. Повысил свою самооценку, осмелел, стал нападать, воспитывать. Он понял, что это безопасно и стал играть. Игра в "войнушку", как говорят мои соседи. А дочь, когда эту перебранку двух собачат услышала, просто испугалась, что у них драка. Это они так играют. Как умеют. Тим вообще был не склонен ни в какие игры играть до Варюши. Суровый мужик!
Список форумов » Персональные форумы » Пункт отлова и временного содержания животных ГП «Фауна города» » Счастливые истории /2007-2009/ » Марго /ex- Васіліса (чорна-белая котка з неверагоднай грацыяй)
  • Страница 4 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:
Правила чата
Онлайн чат
+Онлайн чат
0