• Страница 2 из 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Список форумов » Территория защиты животных » Вегетарианство и веганство » Веганскія тавары (Дзе і што купляць)
Веганскія тавары
21.  
21
.
Беларусь, Минск
339 сообщений
Tane4ka, в наше время все можно сделать на уровне клеток человеческих!и очень хорошая реакция!Но вопрос в стоимости!))вот в чем проблемы!люди не хотят тратиться а ищут выгоду для себя!
+375(029)842-47-60 Лена
22.  
22
Топикстартер
Quote (Tane4ka)
Во-первых, вы говорили про лягушек, во-вторых студенты не препарируют животных, только мертвых людей. Виварию собаки нужны что бы ставить опыты, например провоцировать болезнь, а потом ее лечить. И этим не занимаются студенты, этим занимаются люди науки, которые работают во благо человечества, хотя и такими не гуманными методами...

Ага, значыцца жабкі горш сабачак і іх рэзаць можна. shok Па якому крытэрыю?

А пра людзей навукі і "благо человечества" лепш скажа паэта:

Вот так ученые уроды
Поганые цари природы
Уж скоро жатва, урожай
Плоды трудов своих вкушай

Есть колеса от запора и поноса
И можно потащиться у телеотсоса
Проводя свое время глядя
Как жопами вертят всякие бляди

А поле засеяно смертью
А ядом отравлены воды
Электрополя и газы
И всякой кругом полно заразы

Побеждена природа
Кто побеждал молодец
В награду за эту угоду
К нам в гости несется пиздец

Hелегкие дни настали
Каменные оковы
А мы все тут по делу
Да только вот по какому

А по какому делу
И по какому праву
Мы глотаем отраву
Они чинят расправу

Да за какую отраду
Мы продаем этот мир
Чтобы залить духами
Грязный вонючий сортир

В какое же светлое завтра
Готов ты еще рванутся
Блуждающий биоробот
Hу надо же так ебануться

Добавлено (21 Октябрь 2009, 08:04)
---------------------------------------------
Selinchik, мне здаецца, што справа не толькі ў грошах.
Тут чытаў кніжку Кусто пра кітоў. Аўтары кажуць, што ў цяперашніх умовах забойства кітоў не з'яўляюцца неабходнымі з эканамічнага погляду, так як усе тыя кампаненты, якія раней браліся ад кітоў могуць быць заменены штучнымі.
Выказваецца думка, што людзі працягваюць знішчаць кітоў з зайдрасьці, бо кіты адлюстроўваюць зусім адрозны ад чалавечага лад жыцьця. Сучасны чалавек траціць на вырашэньне сваіх матэрыяльных пытаньняў болей (а некаторыя і значна болей) за палову жыцьця. І калі адняць яшчэ час сну, то на духоўнасьць застаецца мізэр. Тады як кіты толькі 5 % часу трацяць на матэрыялізм, а астатні час бавяць у забаўках і гульнях. Таму чалавецтва проста зайздросьціць кітам, а зайздрасьць добры матыў для забойства.
Тэзіс вядома спрэчна, але і вельмі цікавы.

Гэта я пра тое, што матывы садызма людзей у адносінах да іншых жывых істот не могуць быць патлумачаны толькі эканамічнымі матывамі. Яны ляжаць яшчэ і ў падсвядомасьці чалавека (да і чалавецтва ў цэлым).

23.  
23
.
Беларусь, Солигорск -Минск
650 сообщений
Quote (Паўлік)
Выказваецца думка, што людзі працягваюць знішчаць кітоў з зайдрасьці, бо кіты адлюстроўваюць зусім адрозны ад чалавечага лад жыцьця.

ну, тех же дельфинов большинство японских рыбаков убивают просто потому,что те, видите ли, конкуренты!

Quote (Tane4ka)
Виварию собаки нужны что бы ставить опыты, например провоцировать болезнь, а потом ее лечить. И этим не занимаются студенты, этим занимаются люди науки, которые работают во благо человечества, хотя и такими не гуманными методами...

Где-то уже тут на сайте эта тема поднималась. Если и так понятно ,что печень разваливается от цирроза, то зачем эту болезнь провоцировать у собак? Тоже мне люди науки. Тем более, что есть уже достойные альтернативы опытам на животных.
Quote (Tane4ka)
во-вторых студенты не препарируют животных, только мертвых людей.

ну ещё бы. Кто ж им даст живых людей препарировть. А вот разрезать живую жабу и посмотреть ,как у неё органы функционируют, это всегда пожалуйста.

Добавлено (21 Октябрь 2009, 09:18)
---------------------------------------------

Quote (Паўлік)
А тое хачу зхадзіць спіну трохі паправіць - але калі гэты касталом не толькі чалавечкаў ламаў - тады ўжо хай спінка баліць і надалей.

8029- 784-99-58 Михаил, 8029-767-28-24 Анастасия. Всевозможные виды массажей по Аюрведе. Сомневаюсь ,что они на звериках тренировались. В любом случае у них же можно и спросить!
+375297691822
24.  
24
Топикстартер
InfernalCat, Дзякуй за тэлефоны.
Сёньня на Экспабэле знайшоў станкі Dorco. Купіў (ёсьць і танныя - 4 тыс. - 4 штукі і дарагія 14 тыс. - 5 штук). Купіў і тыя і тыя. Мадэ ін Карэя. Здаецца Паўднёвая. Ніякай інфармацыі пра тое, што тэсцяцца ці не на ніх няма.
Але такая тэма на animalrights.ru/forum падымалась - з яе вынікае што Dorco ледзь не адзіны этычны ў нашых умовах. Shick - там пад пытаньнем. Пакуль не будзе іншай інфы, вырашыў галіцца Dorco bigboss
Галюся я рэдка (раз на тыдзень максімум) так што якой якасьці брытвачкі - адпішусь трохі апасля.

Добавлено (21 Октябрь 2009, 20:21)
---------------------------------------------

Quote (InfernalCat)
ну ещё бы. Кто ж им даст живых людей препарировть.

Калі даведваешся пра вівісекцыю, усе зверствы нацызма супраць людзей здаюцца дзіцячай гульнёй.

25.  
25
.
Беларусь, Солигорск -Минск
650 сообщений
Quote (Паўлік)
Сёньня на Экспабэле знайшоў станкі Dorco

а где именно на Экспобеле?
+375297691822
26.  
26
Топикстартер
Quote (InfernalCat)
а где именно на Экспобеле?

Хоць рэжце мяне, не запісаў нумара шапіка. Недзе ў цэнтры і знайшоў толькі ў адным месьце.
Дарэчы пра тое, што
Quote (InfernalCat)
И кстати на пакетиках и не написано, что это мясо, просто "соевые кубики", "соевая вермишель".

пішуць якраз такі "Соевые кубики бифстроганнофф", "Соевые кубики гуляш".
Так што купіў соевае малако, соус, вермішэлю і расткі соі. Мяса купляць не буду - я ўжо адвык ад гуляша і біфстроганафф.

Хто ведае ў якіх кавярнях можна смачна паесьці па-вегетарыянску ці па-веганску???
Ведаю, што звычайна на рэлігійныя пасты з'яўляюцца посныя стравы. Часта еў у Лідо катлеты з бурачкоў і запеканку з моркву. У астатні час там таксама можна натрапіць на гародніну.
А так звычайная вегетарыянская страва ў менскіх кавярнях - дранікі з грыбамі. Рэдкасны адстой - заўсёды даюць паўфабрыкат з шампіньёнамі.
Лепей замовіць два-тры гарніры. (Класнае месца па гарнірам - кавярня "квартал" ці нешта падобнае на вуліцы Маскоўскай (ст.м. Інстытут Культуры" - заказваў там чатыры гарніры і соўс - прынеслі вялізную талерку, дзе былі брокалі, шальбабоны і іншыя смачныя стравы - мясаеды што былі са мной глядзелі з зайдрасьцю).

27.  
27
.
Беларусь, Минск
339 сообщений
Quote (Паўлік)
Так што купіў соевае малако, соус, вермішэлю і расткі соі. Мяса купляць не буду - я ўжо адвык ад гуляша і біфстроганафф.

Паўлік, а где покупал если не секрет?
+375(029)842-47-60 Лена
28.  
28
.
Беларусь, Солигорск -Минск
650 сообщений
Quote (Selinchik)
Паўлік, а где покупал если не секрет?

Селинчик, соевые продукты (молоко, сливки (если ты яйца ешь, то можешь попробовать), "мясо")всегда есть на Комаровке, только ростки сои спрашивать нужно (не в каждом отделе есть), они консервированные и в таких банках, как и горошек и кукуруза. Соевые соусы есть и на комаровке, и в обычных магазинах типа рублёвского, только состав нужно смотреть. Есть такие у которых слово соевый присутствует только в названии. girl_haha И иногда в магазинах (вот у нас например в Щедром) встречается соевая лапша.
+375297691822
29.  
29
Топикстартер
Quote (Selinchik)
Паўлік, а где покупал если не секрет?

Камары, Экспабэл. Я жыву на Ўсходзе - у Суседках і Закрамах у нас цэлыя палічкі дыетычнага харчаваньня.
Там купіў малако, лапшу і соўс. Бачыў там і мяса. Расткі на Экспабэле.

30.  
30
.
Беларусь, Минск
339 сообщений
Quote (InfernalCat)
(молоко, сливки (если ты яйца ешь, то можешь попробовать), "мясо")

молочные продукты ем!!но от яйиц отказываюсь!по крайне мере пытаюсь их не употреблять!насчет молока-многие рекомендуют отказать,потому как насилее над животным))знаете не спорю но всегда вспоминается случай из моего детства!как у тети в деревне мы коров пасли и ухаживали за ними и за ее телятами!!вообще жестоко с ними не обращались ,один минус что мама с теленко за перегородкой жили!!но вместе!так что тут тоже можно найти альтернативу было бы желание!))
+375(029)842-47-60 Лена
31.  
31
Топикстартер
Quote (Selinchik)
вообще жестоко с ними не обращались ,один минус что мама с теленко за перегородкой жили!!но вместе!так что тут тоже можно найти альтернативу было бы желание!))

Карове каб даваць малако трэба нараджаць кожны год. Наўрацьце нават самы добры гаспадар з вёскі будзе трымаць у сябе карову і дапусцім 3-4-5-6 бычкоў, якія могуць прынесьці толькі адную карысьць - МЯСА sad

32.  
32
.
Беларусь, Минск
339 сообщений
Паўлік, деревни есть деревни!там уже ничего не сделаешь! а вот взаимная выгода тут можно придумать!они молоко мы содержание)причем если всех коров отпустить б на волю большинство бы не выжило!особенно зимой без человеческой помощи!
+375(029)842-47-60 Лена
33.  
33
Топикстартер
Selinchik, я таксама думаю, што альтэрнатыўная жывёлагадоўля рэальна.
Раней валоў выкарыстоўвалі як каней. Вось табе і экалагічны транспарт. І забіваць бычкоў ня трэба.
Гэта на ўроках біялогіі ў школе вучылі, што пры адносінах розных біялагічных відаў ёсьць паразітызм, а ёсьць сімбіёз. Чалавекі зараз самыя страшныя паразіты. gun
34.  
34
.
Беларусь, Минск
4319 сообщений
А я лічу, што ў нашай краіне жывёлагадоўля знікне, калі калгаснікі канчаткова сап'юцца.

Супы гатую на мясе. Але сама мяса не ем, аддаю собам. З малочнага - толькі смятану зрэдку.

А наконт соі: гадоў 7 таму чытала рэкамендацыі ВОЗ (Всемирная организация здравоохранения) для Беларусі. Не рэкамендавана, таму што збірае і не дае выводзіць з арганізму радыёактыўныя рэчывы. Таксама і рапс.

Паважаю і прынімаю веганаў, сама пакрыху да іх набліжаюся.

35.  
35
.
Беларусь, Солигорск -Минск
650 сообщений
Quote (Realist)
Паважаю і прынімаю веганаў, сама пакрыху да іх набліжаюся.

Quote (Realist)
Супы гатую на мясе.

тогда и супчики на овощном или грибном бульоне готовить начнёте! smile

Добавлено (26 Октябрь 2009, 11:37)
---------------------------------------------

Quote (Паўлік)
Раней валоў выкарыстоўвалі як каней. Вось табе і экалагічны транспарт. І забіваць бычкоў ня трэба.

Многие веганы рассматривают это ,как эксплуатацию!
+375297691822
36.  
36
.
Беларусь, Минск
4319 сообщений
На грибном - уже.

А на овощном - ну не могу!
Я люблю все острое. А тут никак не подберу нужного вкуса. Как-то острые приправы не очень идут к таким супам.
К тому же я люблю пожевать тверденькое. Не люблю перетёртого. А тушеное - тоже слишком мягкое для меня. Хотя живность, и даже дворовая, хорошо кушает кабачки, свеклу и даже капусту тушеные.

Да и блюд особо никаких вегетарианских не знаю.
Вот только баклажаны люблю в любом виде.

37.  
37
.
Беларусь, Минск
339 сообщений
давайте рассматривать это по другим углом!представим что все стали вегетарианцами и коров и свиней ну все отпустили на волю !большинство из них погибнут не прожив и года! учитывая еще раны и болезни плюс еду будут достовать неизвестно от куда!и все равно человеку придется им помогать!как например в Индии!их кормят выхаживают лечат !человек заготавливает еду им!так что ж получаться тогда животные скрыто эксплуатируют человека!? shok

Добавлено (26 Октябрь 2009, 14:33)
---------------------------------------------
по мойму это все глупости!а вот помогать друг другу это нужно))взаимовыгодное соглашение!

+375(029)842-47-60 Лена
38.  
38
Топикстартер
Quote (InfernalCat)
Многие веганы рассматривают это ,как эксплуатацию!

Ведаю. Але, па-мойму, тое, што піша Selinchik таксама вельмі слушна. Калі чалавек выкупіў (ці скраў) з бройлернай фермы курачак, вырасціў іх, клапоціцца аб іх, і есьць яйкі, якія яны нясуць - і галоўнае клапоціцца пра іх нават тады калі яны перасталі даваць яйкі - то гэта эксплуатацыя?
У веганаў няма Бібліі і ў некаторых момантах меркаваньні могуць разыходзіцца.
Я, дапусцім, лічу, што пастулат веганства пра тое, што чалавек - траваядная, а не платаядная істота не зусім адпавядае рэчаіснасці. У залежнасьці ад клімата ў розных народаў быў абсалютна розны рацыён. Калі індусы ці грэкі запраста маглі быць вегетарыянцамі ці веганамі, дык эскімосы і чукчы дакладна не. Але гэта не перашкаджае мне прымаць веганства.

Добавлено (26 Октябрь 2009, 20:38)
---------------------------------------------

Quote (Realist)
А наконт соі: гадоў 7 таму чытала рэкамендацыі ВОЗ (Всемирная организация здравоохранения) для Беларусі. Не рэкамендавана, таму што збірае і не дае выводзіць з арганізму радыёактыўныя рэчывы. Таксама і рапс.

Згодны, соя прадукт не нашага рэгіёну. Усё ж такі аснову харчаваньня (у тым ліку і веганскага), мусіць, павінна складаць тое, расьце ў нас. Астатняе - гэта толькі каштоўны дадатак. Я да соі насцярожана стаўляся, буду есьці, але няшмат - нашыя бабовыя таксама класныя.
А радыяцыя - гэта абсалютна чысты веганскі прадукт. Яго можна патроху ўжываць. yes

Добавлено (26 Октябрь 2009, 21:25)
---------------------------------------------

Quote (Realist)
А на овощном - ну не могу!

Паспрабуйце запасіраваць моркву і цыбулю і ў суп - тлусценька, смачненька.

Quote (Realist)
Да и блюд особо никаких вегетарианских не знаю.

Паменей рэцэптаў - паболей імправізацыі.

39.  
39
.
Беларусь, Минск
339 сообщений
рецептов очень много!советую просто посетит сайты вегетарианцев!много нового да и старые блюда предстают в ином свете)))насчет супов!тык я варю борщи без мяса!очень вкусно и не отличить))кстати заметила что растительные супы дольше храниться чем мясные!!Все так наверно та статья что я прочитала о мясе полная правда!там говориться что еда в организме находиться около 2 дней!причем не усвоенное мясо начитает гнить((вот так вот(
+375(029)842-47-60 Лена
40.  
40
.
Беларусь, Солигорск -Минск
650 сообщений
Quote (Паўлік)
Калі чалавек выкупіў (ці скраў) з бройлернай фермы курачак, вырасціў іх, клапоціцца аб іх, і есьць яйкі, якія яны нясуць - і галоўнае клапоціцца пра іх нават тады калі яны перасталі даваць яйкі - то гэта эксплуатацыя?

тут я согласна, эксплуатацию имелла ввиду
Quote
Раней валоў выкарыстоўвалі як каней. Вось табе і экалагічны транспарт.

Quote (Selinchik)
редставим что все стали вегетарианцами и коров и свиней ну все отпустили на волю !большинство из них погибнут не прожив и года! учитывая еще раны и болезни плюс еду будут достовать неизвестно от куда!и все равно человеку придется им помогать!

логично, и приемлимо, если за этими самыми коровами-свиньями ухаживали до самой старости, но не ставили на поток дальнейшее производство потомства. (Вот как кошку взяли в дом и стерилизовали). И всё, остались только изначально дикие хряки и быки, а домашних ,специально выведенных, нету! Ну это такая фантазия утопическая моя. smile
Quote (Realist)
Да и блюд особо никаких вегетарианских не знаю.

давайте свой адрес электронный, вышлю много всего!! smile
Quote (Realist)
Я люблю все острое. А тут никак не подберу нужного вкуса. Как-то острые приправы не очень идут к таким супам.

А индийские специи пробовали?
+375297691822
Список форумов » Территория защиты животных » Вегетарианство и веганство » Веганскія тавары (Дзе і што купляць)
  • Страница 2 из 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Поиск:
Правила чата
Онлайн чат
+Онлайн чат
0