• Страница 1 из 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Список форумов » Разное » Счастливые истории » Найден сбитый пожилой пёс (sml[medicine]срочно нужен куратор и передержка)
Найден сбитый пожилой пёс
1.  
1
.
Минск, Веснянка
16892 сообщения
Топикстартер
Член ООЗЖ «Эгида»
Утром 10 января найдена сбитая собака в районе трамвайного кольца "Озеро" (Минск). Мальчик в возрасте, около 30 см в холке, есть ошейник. Сейчас на осмотре у врача, выбит плечевой сустав и сломана лапа, нужна будет операция. Разыскиваются старые хозяева. Также нужен куратор и передержка, нашедшие могут только отвезти к врачу.
 Нашелся хозяин ! Тузик Дома !

куратор: Чернявская Христина Игоревна hryscia +375 (29) 342 20 92

поручитель: Белянова Н.А.

Сообщение отредактировал: Верочка - Пятница, 13.01.2017, 13:10
2.
2
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
Девушки! Минск! Напишите смс( позвоните) человеку из первого, у кого собака, войти в тему!!! Спасибо!
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
3.  
3
.
Минск, Веснянка
16892 сообщения
Топикстартер
Член ООЗЖ «Эгида»
Передержку нашли на ночь, завтра в 9 утра оперируют лапу. 
Очень нужна передержка с завтрашнего дня.
Контактный номер: +375 33 6079862
4.  
4
.
Беларусь, Минск
2883 сообщения
Девочки,посмотрите потеряшек.

Добавлено (10.01.2017, 19:20)
---------------------------------------------
ffake, какой окрас у собаки? Размер?
Объявления бы там повесить,частный сектор большой рядом,может,оттуда он.

Добавлено (10.01.2017, 19:24)
---------------------------------------------
Размер увидела-30см

5.
5
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
Ну почему кураторам сложно заходить в тему, чтобы общаться с теми, кто пытается помогать?
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
6.  
6
.
Минск, Веснянка
16892 сообщения
Топикстартер
Член ООЗЖ «Эгида»
Наталья, наверное потому, что не у всех есть на это время. И кураторов у собаки нет - люди помогают как могут.
7.
7
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
Вот те люди, которые подобрали собаку и первые заитересованные лица получить помощь. Не все тоже найдут время им звонить.
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
8.  
8
.
Минск, Веснянка
16892 сообщения
Топикстартер
Член ООЗЖ «Эгида»
Наталья, ссылка на тему у них есть, подождем еще
9.  
9
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
Добрага часу сутак!
Я адна з тых, хто займаецца хлопчыкам.
Па парадку:

1. З'ездзілі ў Ратамку, зрабілі УЗІ - усе органы ўнутранія ў сабакі цэлыя, праўда ў яго прастата; зрабілі рэнтген - пералом лучавой косткі ў каленным суставе, атрымоўваецца лапа пярэдняя трымаецца на мышцах.
Больш ніякіх пашкоджанняў у яго няма.
Аперыраваць не сталі, сказалі, што трэба ноч паназіраць. Сабачка немалады, каля 10 год яму і доктар выказаўся, ёсць верагоднасць, што не вытрымае наркозу.
У цэлым хлопчык вельмі спакойны, ціхі і церпялівы: за цэлы дзень ні гуку, ні піску, сцярпеў усе працэдуры і ўколы.
Дома папаілі яго вадой і ён трошкі наташніў. Адзінае, перажываем, што ў туалет не ходзіць. Ён у цэлым не становіцца на лапы: ці сядзіць, ці ляжыць. А дома па пялёнку пад сябе баіцца, відаць.

2. Аб'яўкі мы развесілі ў раёне, пакуль усё ціха і ніхто не адгукаўся. І па праўдзе мала надзеі, што хтосьці адгукнецца.

3. Заўтра ў 9.00 у нас аперацыя: будуць ставіць пласціны, змасоўваць косткі.

Пакуль гэта ўсё, што можна сказаць. Сумы за аперацыі мы ведаем прыблізныя, сёння з нас нідзе грошаў не ўзялі.

На ноч хлопчыка ўзялі, але ў доме ўжо ёсць два каты і сабака. Заўтра пасля аперацыі вельмі трэба надзейнае пераўтрыманне з даглядам!
Можна званіць: +375 29 342 20 92 (velcom), +375 29 851 05 21 (мтс) Хрысціна; +375 33 607 98 62 (мтс) Алёна
Сообщение отредактировал: hryscia - Среда, 11.01.2017, 00:50
http://greenbelarus.info/
10.
10
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
Спасибо, что в теме! Вам нужно согласовывать сбор финансовой помощи??
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
11.  
11
.
Беларусь, Минск
148 сообщений

Цитата
Вам нужно согласовывать сбор финансовой помощи??


Я не зусім разумею, што гэта і як працуе. Пакуль мы скінуліся колькі хто мог.
Аперацыя + узі + рэнтген = 350-400 рублёў (гэта папярэднія сумы, па словах дактароў).

Не зразумела якія лекі будуць пасля яшчэ неабходны і г.д.

Калі ёсць магчымасць мінімальнай фінансавай падтрымкі, было б здорава. Вядома, што ўсе чэкі і паперкі мы збяром.
http://greenbelarus.info/
12.
12
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
hryscia, , На форуме строго запрещён сбор финансовой помощи! Если в этом всё же есть необходимость, пожалуйста, заполните форму согласования тем. ( не умею дать ссылку. В правом верхнем углу найдите это текст- там форма для заполнения)

Нужно заполнить анкету. Можете меня записать Поручителем. Белянова Н.А.
Сообщение отредактировал: Наталья - Среда, 11.01.2017, 01:17
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
13.  
13
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
Наталья, дзякуй, што патлумачылі. абавязкова зраблю на ўсякі выпадак і дзякуй, што дазволілі вас унесці "паручыцелям".

Заўтра пасля клінікі, я абавязкова адпішу што і як з хлопчыкам.
http://greenbelarus.info/
14.
14
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
hryscia, , давайте его фото: в рост, морду. И вообще.. yes
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
15.  
15
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
Забралі на аперацыю, але ў яго выявіліся праблемы з сэрцам, таму трымаем кулачкі за хлопчыка!
Сёння ён ужо больш бадзёры, круціць галавой, стараецца ўстаць на лапы. Трымаецца малайцом і вельмі церпялівы.
Фота будуць пазней, з тэлефона не грузяцца
Сообщение отредактировал: hryscia - Среда, 11.01.2017, 09:53
http://greenbelarus.info/
16.  
16
.
Беларусь, Минск
2883 сообщения
hryscia, какого он окраса ? Может,особые приметы есть-пятна или еще что-то.Это важно для просмотра потеряшек. Где-то мне попадалось сообщение о потерянном пожилом псе,там вроде рыжий был,но точно не помню,нужно поискать...
17.  
17
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
Сабака хутчэй не руды, а крэмава бэжавы (як лабрадоры, голдэн рэтрывер).

Па рудому сабачку нам званілі ўчора па аб'яве (з раёну, дзе яго знайшлі), але як толькі мужчына даведаўся, што наш хлопчык светлы кінуў трубку, не стаў нічога ўдакладняць. Мы будзем з ім звязвацца сёння, каб ці сабаку паказаць, ці хаця б фота ў колеры.

Добавлено (11.01.2017, 13:55)
---------------------------------------------
Мы ўжо дома, ціха і спакойна выходзім з-пад наркозу.

Па парадку:

1. Перад аперацыяй паслухалі сэрца - ёсць праблемы, таму рабілі пад вельмі лёгкім наркозам;

2. Аперацыя прайшла выдатна, хлопчык усё сцярпеў. Аказалася, што зламаныя косткі крыху парвалі мышцы і іх давялося зшываць.
Сёння яго трэба максімальна пакінуць у спакоі, а вось заўтра мы ўжо можам выходзіць на вуліцу і нават пачынаць есці. На працягу 2 тыдняў неабходна карміць пасляаперацыйнымі кансервамі, затым пачынаць даваць нармальны корм, але ў "вадкім" выглядзе. Таксама доўгі працэс лячэння: лекі, уколы.

У цэлым, за ўчарашнія маніпуляцыі і за аперацыю сёння з нас узялі 250 рублёў, але без чэка. У чарзе ветклінікі дзяўчына даведалася пра нашу гісторыю і дала нам 10 рублёў, усё астатняе пакуль пакрываем сваімі сіламі.

3. У пятніцу едзем на прыём.
Доктар пакінуў нам свой нумар, сказаў,  калі будуць якія пытанні ці штосьці пойдзе не так, то тут жа званіць яму ці не чакаць пятніцы ехаць!

4. Кожныя 2 тыдні будзем вазіць яго на рэнтген. Пры добрым раскладзе праз 2-3 месяцы можна будзе здымаць пласціны.

5. Сэрца і прастату пачнем лячыць па выздараўленні лапы.

Гэта калі коратка пра тое, што ёсць!
А так я вам скажу, хлопчык вельмі мужны, вельмі спакойны, так усё церпяліва пераносіць. Ён наш маленькі герой!
Сообщение отредактировал: hryscia - Среда, 11.01.2017, 13:56
http://greenbelarus.info/
18.  
18
.
Беларусь, Минск
2883 сообщения
hryscia, спасибо вам за помощь собаке!
А у какого врача делали операцию? И клиника?
19.  
19
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
деа, нават не ведаю, магу толькі сказаць НЯМА ЗА ШТО, бо прайсці міма - гэта дзікасць! Тым больш, што я не адна, я больш удзячна сваёй знаёмай, якая ўзяла яго на пераўтрыманне (хаця дома ў яе ўжо жывуць каты і сабака), я ўдзячна сваёй знаёмай, якая першая ўбачыла і не змагла проста пакінуць яго мёрзнуць у сугробе (хаця людзей на вуліцы было шмат, а спынілася толькі яна), я ўдзячна ўсім тым, хто справай і словам дапамагаюць нам, я ўдзячна дактарам, што з разуменнем ставяцца да сітуацыі і даюць шанс хлопчыку!
Дзякуй усім вам!

Аперацыю рабілі ў Ратамцы ў Яўгена, скажу вам, што ён і яго памочнік - залатыя людзі!







Сообщение отредактировал: hryscia - Среда, 11.01.2017, 15:25
http://greenbelarus.info/
20.  
20
.
Минск, Зелёный луг
10828 сообщений
Цитата hryscia ()
На працягу 2 тыдняў неабходна карміць пасляаперацыйнымі кансервамі,

Веты это всегда рекомендуют, но в принципе нормально заходит и отварная курочка, мелко смолотая на блендере и разбавленная бульончиком до нужной консистенции
Список форумов » Разное » Счастливые истории » Найден сбитый пожилой пёс (sml[medicine]срочно нужен куратор и передержка)
  • Страница 1 из 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Поиск:
Правила чата
Онлайн чат
+Онлайн чат
0