• Страница 2 из 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Список форумов » Разное » Счастливые истории » Найден сбитый пожилой пёс (sml[medicine]срочно нужен куратор и передержка)
Найден сбитый пожилой пёс
1.  
1
.
Минск, Веснянка
16892 сообщения
Топикстартер
Член ООЗЖ «Эгида»
Утром 10 января найдена сбитая собака в районе трамвайного кольца "Озеро" (Минск). Мальчик в возрасте, около 30 см в холке, есть ошейник. Сейчас на осмотре у врача, выбит плечевой сустав и сломана лапа, нужна будет операция. Разыскиваются старые хозяева. Также нужен куратор и передержка, нашедшие могут только отвезти к врачу.
 Нашелся хозяин ! Тузик Дома !

куратор: Чернявская Христина Игоревна hryscia +375 (29) 342 20 92

поручитель: Белянова Н.А.

Сообщение отредактировал: Верочка - Пятница, 13.01.2017, 13:10
21.  
21
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
У нас яшчэ навіна — знайшоўся гаспадар сабакі! Хоча забраць яго і вельмі дзякуе за выратаванне.
Мы не супраць аддаць, але спачатку хочам сустрэцца з чалавекам і ўпэўніцца, што хлопчык будзе забяспечаны ўсім неабходным: доглядам, ветабслугоўваннем (кожныя 2 тыдні на рэнтген да моманту зняцця пласцін), харчаваннем, камфортным хатнімі ўмовамі і г.д. Усё ж хочацца, каб у сабакі было шчасце пасля ўсяго, што ён перанёс.

Яшчэ ёсць варыянт, што мы бярэм на сябе клопаты з наведваннем дактароў і лячэннем.

Вось такія справы!
http://greenbelarus.info/
22.  
22
.
Беларусь, Деревенские мы
37146 сообщений

hryscia, вiншую ! Дзякуй за яго !
E-mail: 6103903@mail.ru

Собаки-старички в поисках хозяина, с которыми проведут достойную старость !
23.  
23
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
labrador, дзякуй)))
Будзем спадзявацца, што гаспадар сапраўды адказна будзе за ім глядзець.

Я адпішу па выніках сустрэчы.
Сообщение отредактировал: hryscia - Среда, 11.01.2017, 21:22
http://greenbelarus.info/
24.  
24
.
Минск, Зелёный луг
10828 сообщений
Цитата hryscia ()
Будзем спадзявацца, што гаспадар сапраўды адказна будзе за ім глядзець.

очень бы хотелось, хотя судя по тому что дедулька был а самовыгуле - верится с трудом
25.  
25
.
Беларусь, Минск
2883 сообщения
Как то часто назначили рентген,каждые две недели, это ж облучение.у котов так часто не назначают. По собакам -не знаю,девушки-собачницы, что думаете по этому поводу?
26.  
26
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
Раскажыце мне, калі ласка, пра падводныя камяні: што і як правільна зрабіць, удакладніць, спытаць? Як быць упэўненымі, што сабака будзе ў норме?

На жаль, у прыватных сектарах жывёлы на самавыгуле нерэдкасць(((
http://greenbelarus.info/
27.  
27
.
Минск, Вокзал
2488 сообщений
hryscia, каб быть упэуненымi, я прапанавала б гаспадару разам лекаваць сабаку, наведваць клiнiку, и так далей...  Вы усе убачыце на свае вочы.
28.  
28
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
stolelena, ну вось мы і хочам спачатку паразмаўляць з чалавекам, паглядзець на ўмовы, у якіх сабака жыў і будзе жыць, дамовіцца пра такі варыянт, бо лячэнне і доўгае, і не зусім простае.
http://greenbelarus.info/
29.  
29
.
Минск, Вокзал
2488 сообщений
hryscia, вы маеце рацыю! Дзякуй! smile
30.  
30
.
Минск, Победа
23197 сообщений
Цитата деа ()
Как то часто назначили рентген,каждые две недели,
нормально вполне, и детям при сломанных руках делают повторно столько, сколько нужно.
Smith. Et Garcon toujours a cote de moi...А все равно КАЖДЫЙ из них - единственный. По крайней мере у нас внутри. Andyfit
31.
31
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
1. Хорошо, что нашелся хозяин! А как и когда и почему она была на улице? Что он объяснял??
2. Встречайтесь, попросите хоть какие-то документы на собаку и расскажите про лечение. Назовите суммы. Если человек не предложит вернуть деньги, то вряд ли он доведет лечение до конца. Я бы не отдала и довела все сама в таком случае.
3. Дальше- вернуть, но с условиями ПИСЬМЕННЫМИ.
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
32.  
32
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
Цитата
Хорошо, что нашелся хозяин! А как и когда и почему она была на улице? Что он объяснял??

На жаль, па тэлефоне з ім размаўляла не я. Мне толькі перадалі, што ён ужо заўтра хоча забраць сабаку, сказалі, што вельмі дзякаваў за выратаванне і гатовы даць за хлопчыка ўзнагароджанне.
Усе падрабязнасці будзем высвятляць ужо на месцы і ў прыватнай размове з ім.


Цитата
Встречайтесь, попросите хоть какие-то документы на собаку

Баюся, што дакументаў ніякіх няма, але ён вельмі падрабязна апісаў: пацёрты ашыйнік, пераламаны на канцы... Відавочна, што сабака яго.


Цитата
расскажите про лечение. Назовите суммы. Если человек не предложит вернуть деньги,
то вряд ли он доведет лечение до конца. Я бы не отдала и довела все сама
в таком случае.

Вядома, што раскажам, можна нават у пятніцу прапанаваць разам з'ездзіць на прыём у клініку.


Цитата
условиями ПИСЬМЕННЫМИ

Што гэта за ўмовы, ёсць нейкі прыклад такога дакумента, каб чалавеку адразу патлумачыць і даць зразумець усё?
Сообщение отредактировал: hryscia - Четверг, 12.01.2017, 00:49
http://greenbelarus.info/
33.
33
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
Акт передачи животного можно взять у Вероники 8 029 630 79 33. Не ответит- смс. Туда к тексту рукой вписать:
- обязуются довести лечение до конца( под вашим контролем)
- обязуются возместить затраты( а не вознаграждение)- у вас есть чеки( если только это не старенькие люди или не студенты- в общем- неимущие)
- обязуются давать доступ куратору к собаке до окончания лечения и сообщать вам всю важную информацию( вдруг плозхо стало..)
- обязуются не пускать на самовыгул.
И сделайте собаке адресник.
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
34.  
34
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
Скіньце мне, калі ласка, хто-небудзь "Акт перадачы...", т.я. не магу дазваніцца да Веранікі (стаіць пераадрасацыя) і смс не даходзяць.
Вельмі прашу! Можна на пошту hryscia@gmail.com
http://greenbelarus.info/
35.
35
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
hryscia, напишите в поиске "акт передачи".там есть. Печать поставить у Вероники. Я ей напишу в вайбер.
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
36.  
36
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
Хлопчык ужо ходзіць, есь і робіць свае справы спраўна! УРА!

Дакументы ад Веранікі я атрымала, дзякуй!
http://greenbelarus.info/
37.
37
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
Отпишитесь, как поговорите с хозяином и примите решение!
Мы все переживаем!
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
38.  
38
.
Беларусь, Минск
148 сообщений
Сустрэліся мы з гаспадаром. І ведаеце, Тузік (так яго завуць) адразу пазнаў Яўгена, кінуўся да яго, стаў лізацца. Мужчына аказаўся адэкватным і вельмі простым...
Гатовы на ўсё: аддаць грошы, плаціць за лячэнне і атрымоўваць ад нас любую дапамогу, у сэнсе, што лячэнне давярае нам - як мы лічым будзе лепшым для Тузіка. Пагадзіўся пакінуць яго пакуль у нас, у тым сэнсе, што мы так папрасілі, каб звазіць заўтра да доктара. Яўген усё разумее і відавочна сабаку шкодзіць не будзе, прызнае, што гэта яго віна.

Яго маці вельмі перажывае за сабаку, бо ён у іх амаль 12 год ужо. Бачна, што Тузіка любяць, так па-простаму, як члена сям'і.

Мы расказалі пра ўсё: кармленне, лячэнне і некаторыя праблемы: сэрца і прастату. Яўген тут жа папытаўся ці можна гэта лячыць. Сабаку робяцца прывіўкі, кормяць добра, ён і нам прывёз мяса...

Я не бачу прычын, каб не адаваць сабаку гаспадару. Тым больш, што мы дамовіліся пра пастаянны кантакт і пра тое, што мы будзем падтрымліваць яго ў паездках да доктара (на рэнтген).
Вырашылі ў суботу адвезці яго ўжо дадому, заадно з маці Яўгена дамовіцца пра ўмовы ўтрымання, каб яна ўсё рабіла па правілах. Для Яўгена мы зробім падрабязную інструкцыю.

Вечарам Тузік неверагодна ажыў: ходзіць за намі хвосцікам паўсюль, просіць увагі і пяшчоты. Неверагодны сабака!
Сообщение отредактировал: hryscia - Четверг, 12.01.2017, 21:53
http://greenbelarus.info/
39.  
39
.
Беларусь, Минск
2883 сообщения
hryscia, вы все правильно решили , я бы тоже так сделала. Довести лечение до конца род Вашим присмотром,не пускать Тузика на самовыгул. Самое главное,что собаку в семье любят, что люди адекватные. Я думаю,все будет хорошо.
40.
40
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
Я уверена, что у Тузика хороший хозяин!! Но, нужно довести лечение вам. Даже, если собачка будет там жить, руководите и контролируйте лечение. Мужчина и пожилая мама могут нарушить назначенное лечение.

А как нашелся хозяин? И все-таки: как его потеряли?

Добавлено (12.01.2017, 22:22)
---------------------------------------------
АДРЕСНИК сделайте на ошейник своими руками. yes

Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
Список форумов » Разное » Счастливые истории » Найден сбитый пожилой пёс (sml[medicine]срочно нужен куратор и передержка)
  • Страница 2 из 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Поиск:
Правила чата
Онлайн чат
+Онлайн чат
0