• Страница 2 из 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Список форумов » Персональные форумы » Пункт отлова и временного содержания животных ГП «Фауна города» » Счастливые истории /2007-2009/ » Лонда (№ 368, к.13)
Лонда
21.  
21
.
Беларусь, Минск
3365 сообщений
tatsi, это вы её сегодня забирали? ( Это я вам рассказывала как колоть Гискан). Очень рада за малышку, вы, видимо, очень ответственные девушки (вас же двое было blush ), пусть бы вы и вправду влюбились в Лонду и она осталась у вас навсегда! Желаю много-много счастья вам и малышке! yes
151-79-19 (Velcom)
http://images.vfl.ru/ii/1417796357/b07ba88c/7144315.jpg
22.  
22
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Quote (Шэльма)
tatsi, это вы её сегодня забирали?

мы, мы :) Заехалі перад маёй працай. Нават спачатку не хацелі аддаваць, сказалі, што іншыя рукі на яе ёсць.

укалолі гіскан, накармілі. Мне падаецца, што мы намацалі кляшчоў... Трэба разабрацца, як іх прагнаць shok

Марго наша (http://egida.ucoz.ru/forum/56-1950-6) на яе шыпіць і выгінаецца дугой... Мая рука сёння была пакусаная коткай, калі тая раззлавалася на Лонду (Лонда вельмі хацела панюхаць міскі коткі girl_haha )

А Лонда скача па кватэры і гуляецца з мячыкам Марго. А зараз лягла ля ног і супакоілася. На вуліцы пастаянна ўецца вакол ног, баецца адыйсці. Какалі, прабачце за падрабязнасць, 4 разы. 2 разы абнавілі і дома палавік... Трэба вучыць яе быць культурнай псінкай :) girl_haha

Сообщение отредактировал: tatsi - Четверг, 29.01.2009, 01:23
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
23.  
23
.
Беларусь, -
38 сообщений
tatsi, КЛЕЩИ????? Срочно сдать кровь на пироплазмоз!!!! Клещей просто аккуратно выкручиваете. И обработайте от блох и глистов (но только после результатов анализа крови)!!!!! Не задерживайтесь - пираплазмоз - это страшно!!!!!
24.  
24
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
спадзяюся, што не кляшчы, але на скуры ёсць бугаркі... Заўтра пры дзённым святле пагляджу.

Добавлено (29 Январь 2009, 01:55)
---------------------------------------------
А ад глістоў ёй учора давалі суспензію.

Добавлено (31 Январь 2009, 21:39)
---------------------------------------------

Quote (tatsi)
Мне падаецца, што мы намацалі кляшчоў...

Гэта былі не кляшчы, а прышчыкі - нібыта яе хтосці пакусаў. Сёння ганяем блох і Лондзе і Марго.

Жывёлы ўжо спакойна адна да другой ставяцца, хаця разам яшчэ не спяць.

Лонда ўпадабала гуляцца з цыбулінкамі, яны ёй лепей за мячык і цацку для зубоў...

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
25.  
25
.
Беларусь, -
38 сообщений
tatsi, Фото в студию!!! Просим!
26.  
26
.
Беларусь, Минск
131 сообщение
Как там деточка поживает??? blush
Весь день не спать, всю ночь не есть, ну что ж это за жизнь такая!!!
+37529 753 86 69
27.  
27
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Лонда аказваецца стратэг: спачатку кладзем адну лапу на канапу, пасля другую, падскокваем і хутка хаваем нос, як быццам гэта і не мы :) Так што спіць зараз з сястрой. А мама хаця яшчэ і пытаецца, як доўга ў нас Лонда будзе і ці шукаем ёй гаспадароў, але сама ўласнымі рукамі абшывала ёй швэдрык дзіцячы, у якім мы рукавы падрэзалі. пастараюся зрабіць добрыя фоткі і выкласці.

І яшчэ мы залагодзілі нашу Марго, якая перастала на Лонду шыпець.

Сообщение отредактировал: tatsi - Вторник, 03.02.2009, 03:27
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
28.  
28
.
Беларусь, -
38 сообщений
tatsi, э-э-э-э-э-э, я так понимаю в счастье???? blush
29.  
29
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Спадзяюся, што так, але не будзем спяшацца :)
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
30.  
30
.
Беларусь, Минск
401 сообщение
tatsi:"Лонда ўпадабала гуляцца з цыбулінкамі..."
Очень полезно "играть" с чесноком. Если это войдет в привычку(чеснок), не будет проблем и с глистами, и иммунитет в порядке.
А, про лук я не знаю информацию. Сама даю сейчас своим жуликам чесночные витамины(в ветаптеке покупала).
Очень хорошие и интересные новости. Но, половички могут немного страдать: в основном, в 6 месяцев щенки уже могут ждать прогулки и терпеть. Редко бывают проколы.
"Какалі, прабачце за падрабязнасць, 4 разы. 2 разы абнавілі і дома палавік... Трэба вучыць яе быць культурнай псінкай" - Да , малыши ходят чаще по-большому. Культурной псинкой она станет: сначала в одно и тоже время выгуливать главное, а потом и терпеть научится.

Удачи. good_dog

31.  
31
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Quote (Мирослава)
tatsi, э-э-э-э-э-э, я так понимаю в счастье????

Падумалі, падумалі і вырашылі, што не можам ужо нікому аддаць Лонду :) Хто ж яшчэ будзе разгрызаць бурак і раскідваць яго па падлозе, заскокваць с разгону на ложак ці на каленкі і па дзесяць разоў на дзень хадзіць па патрэбе lol
Карацей, яна ўсіх зачаравала і нават мама пусціла яе да сябе на канапу girl_haha А Марго сёння нават паверыла, што гэта не бурак лётае, а мышка і хацела далучыцца да гульні, пакуль не зразумела, што яе надулі mosking

Нас у шчасце! wink

Добавлено (06 Февраль 2009, 02:12)
---------------------------------------------
Ой, а нас ужо адразу і перанеслі? Толькі што былі ў іншым раздзеле rolleyes Ого, аператыўна!

Добавлено (06 Февраль 2009, 03:35)
---------------------------------------------
Дадаю абяцаныя здымкі.
Грызем костку (што праўда штучную):

А так мы спім:

Адваёўваем канапу:

І гуляем у снезе:

А тут мы шыфруемся пад кацяня:

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
mac
32.  
32
.
Беларусь, минск
900 сообщений
он такой смешной girl_haha
Счастья вас wink
33.  
33
.
Беларусь, Минск
131 сообщение
я даже думаю, что вы самые счастливые сейчас!!!
Весь день не спать, всю ночь не есть, ну что ж это за жизнь такая!!!
+37529 753 86 69
34.  
34
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Quote (Elenad)
Очень полезно "играть" с чесноком. Если это войдет в привычку(чеснок), не будет проблем и с глистами, и иммунитет в порядке.

Сёння ўжо і з ім гуляліся, нават мяне часночным языком лізнулі:) Гэта выдрыганка гуляецца з усім: цябуляй, яблыкам, бураком... толькі не з гумовым мячыкам з пупырышкамі, які ёй за 7000 купілі lol Так што ў нас сабака спецыялізуецца па гародніне :)
Сообщение отредактировал: tatsi - Воскресенье, 08.02.2009, 02:20
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
35.  
35
.
Беларусь, Где-то под Минском.
1002 сообщения
Нужно заводить огород -будет хорошая помошница,здоровья вашей семье и вашей собане.Хорошо что есть на нашей земле еще хорошие люди yes
Человек живет пока он кому то нужен.
+375 (29) 605-01-22 мой
36.  
36
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Агарод ёсць, так што гародніны ёй хопіць :)

Мая галоўная праблема зараз - прывучыць яе, што хадзіць у прыбіральню трэба на вуліцы. Справа ў тым, што яна амаль не падае голас пакуль. Здагадацца, што яна збіраецца нешта зрабіць можна толькі па тым, што сабака накіроўваецца ў калідор, што ўжо ў прынцыпе прагрэс. А паколькі жывем мы на пятым паверсе, то яна ўмудраецца не дачакацца першага... у выніку бегаю я з саўком і анучай па пад'ездзе... Ладна, нешта будзе.

Добавлено (12 Февраль 2009, 01:28)
---------------------------------------------
Сёння было 2 тыдні, як Лонда жыве ў нас.

За гэты час яна
- пацяжэла на 1 кг.,
- навучылася праз раз рабіць тое, што робяць культурныя сабакі, на вуліцы
- абаяла ўсіх, уключна з суседзямі
- атрымала па носе ад коткі Марго, але ўсё яшчэ спадзяецца з ёй пасябраваць
- замучыла 2 веніка, якімі ёй пагражала мама пару разоў, адным словам адпомсціла
- пратэставала ўсе канапы і каленкі, а ўвогуле падыходзяць любыя месцы, дзе можна прытуліцца да нейкай нашай часткі цела - вельмі хоча адчуваць, што мы побач.

Так што пішу пра яе, а яна старанна імітуе котку і спіць у мяне на каленках girl_haha

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
mac
37.  
37
.
Беларусь, минск
900 сообщений
tatsi, как Вам весело теперь mosking
38.  
38
.
Беларусь, Минск
18648 сообщений
Читаешь такие рассказы и радуешься wink
Мы должны сделать этот мир лучше!
39.  
39
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
дзякуй! blush
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
40.  
40
.
Беларусь, Минск
401 сообщение
Если Лонда маленькая, конечно она не может терпеть. Голос и мой жулик не подает: встанет около двери балконной и стоит молча( а ему уже 4 года). Т. к. я на работе целый день, тоже терпят целый день. Поэтому я приучила ходить по-срочному на балкон на газету( на стопку газет, точнее girl_haha ). Приучала уже взрослых собак. Когда были на улице, я всегда комментировала процесс: "Пи-пи". Мои знакомые подобрали другое слово. А потом, я открывала балкон, показывала газету и говорила "пи-пи". Результат отличный. Когда знаю, что приду поздно, "мальчишке" оставляю газету в квартире.
А, щенков приучать просто: сначала у меня вся квартира была в газетах, потом я подтягивала газеты куда надо: или в поддон, или на целофан. К 3-м месяцам до газеты добегали все.
Удачи в обучении. А, уборку подъезда "прошли" и я, и все мои друзья. mosking У нас верхние этажи и тоже без лифта.
Список форумов » Персональные форумы » Пункт отлова и временного содержания животных ГП «Фауна города» » Счастливые истории /2007-2009/ » Лонда (№ 368, к.13)
  • Страница 2 из 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Поиск:
Правила чата
Онлайн чат
+Онлайн чат
0