• Страница 1 из 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Список форумов » Персональные форумы » Пункт отлова и временного содержания животных ГП «Фауна города» » Счастливые истории /2007-2009/ » Марго /ex- Васіліса (чорна-белая котка з неверагоднай грацыяй)
Марго /ex- Васіліса
1.  
1
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Спяшаюся распавесці пра нашу (ужо нашу!) прыгажуню. Учора ўсё ж надумала паехаць на Гурскага і ўзяць ката. Думалі ўзяць ката, а ўзялі ў выніку котку. Спачатку глядзелі Кляксу, яна вельмі спакойна на нас адрэагавала. Пайшлі далей глядзець катоў, з якіх, як апынулася дзве былі коткамі (у тым ліку суперская рыжая адна). І ўжо ў апошнім пакоі мы ўбачылі яе, дакладней яна нас. Адзіная з катоў, якая стала пярэднімі лапамі на клетку і сказала мяў і таааак паглядзела ў вочы, што рашэнне ў прынцыпе было прынята :) Вось цяпер сядзіць на калене :)

Першы дзень адаптацыі прайшоў добра. Мы прыехалі ў абед, спачатку нічога не ела, але ўвечары ўсё ж перакусіла. Шмат спала, вуркоча, як толькі дакранаешся. Праўда яшчэ крыху сапіць і чыхае, спадзяюся, што добрае ежа, сон і спакойная атмасфера ёй дапамогуць. Што праўда яшчэ пакуль баіцца, гэта чытаецца ў вачох, ну і за руку сёння цапнула, калі спрабавала з ёй пагуляць. Значыць рана яшчэ... І яшчэ вельмі худая яна, кожную костку можна намацаць, ох, яна зараз 2,6 кг толькі. Але ўсё будзе добра! І ў іншых катоў, я спадзяюся, таксама.

Фоткі будуць! Ня ведаю, як яе клікалі валанцёры, мы пакуль што спыніліся на Васілісе :)

Сообщение отредактировал: Мотя - Среда, 18.02.2009, 12:43
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
mac
2.  
2
.
Беларусь, минск
900 сообщений
smile smile smile
очень рада за вас обеих yes
рассказывайте и показывайте yes
3.  
3
.
Беларусь, Минск
874 сообщения
Quote (tatsi)
Шмат спала, вуркоча, як толькі дакранаешся.

Дык яна ужо даверылася вам. Калi вуркоча. А што цапнула, дык чаго ж... Намаялася кацяне. Усе будзе добра. Дзякуй вам.

Vic
4.  
4
.
Беларусь, Минск
704 сообщения
Quote (tatsi)
Ня ведаю, як яе клікалі валанцёры, мы пакуль што спыніліся на Васілісе :)

Василиса- очень красиво yes
Мама Шурика и Черныша.
5.  
5
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Сёння цэлы дзень дрыхне з кароткімі перапынкамі. А вось з носам трэба нешта рабіць. Бываюць жа пэўна кроплі для катоў?
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
6.
6
.
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
Что такое "кропли"? sad
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
7.  
7
.
Беларусь, Minsk
151 сообщение
Quote (Наталья)
Что такое "кропли"?

капли)))
мой телефон: 8-029-344-11-63
8.  
8
.
Германия, Берлин
1416 сообщений
tatsi, спасибо Вам за киску. Обязательно фотки нам потом предоставьте.
Видно, что киса Ваша приболела. Возможно что у нее грипп котиный. Позвоните ПЖЛ Елене Михайловне или Катерине. Обязательно.
Если киса из отлова лучше Е.М. - она скажет лечение. Василису обязатекльно нужно подлечить.
Удачи. Рады будем видеть Ваши фото с кисой и выздоравливайте скорее.
9.  
9
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Quote (mishail)
Позвоните ПЖЛ Елене Михайловне или Катерине.

А можна мне, калі ласка, нумары тэлефонаў? Можна ў прыватныя паведамленні :)

Добавлено (17 Декабрь 2008, 03:42)
---------------------------------------------
вось такія ў нас атрымаліся здымкі :)


А з носа пацякло яшчэ больш, так што заўтра абавязкова патэлефаную...

Сообщение отредактировал: tatsi - Среда, 17.12.2008, 13:43
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
10.  
10
.
Беларусь, -
38 сообщений
tatsi, к ветеринару! Желатеьно не в наши гос структруры - посмотрите доктор вет, альфа вет! Удачи вам. Выздоравливайте!
11.  
11
.
Беларусь, Минск
1188 сообщений
Я помню эту девочку)) Она давно сидит. И все грустнее и грустнее становилась. Я за нее безмерно рада.
tatsi, smile
12.  
12
.
Беларусь, Минск
182 сообщения
Quote (tatsi)
І ўжо ў апошнім пакоі мы ўбачылі яе, дакладней яна нас. Адзіная з катоў, якая стала пярэднімі лапамі на клетку і сказала мяў і таааак паглядзела ў вочы, што рашэнне ў прынцыпе было прынята :) Вось цяпер сядзіць на калене :)

Вот именно это я и имела ввиду, когда советовала Вам приехать на Гурского и там определиться с выбором. Спасибо за спасенную красотку, жаль только фотки у меня почему-то не открываются sad
13.  
13
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Quote (ЛИЯ)
жаль только фотки у меня почему-то не открываются

У Фаерфоксе можна зрабіць "праглядзець малюнак" (праз правую клавішу).

Штосці зараз глючыць адкрыццё. Падумаю, што можна зрабіць:) Можна таксама тут глянуць.

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
14.  
14
.
Беларусь, Минск
182 сообщения
tatsi, красотка какая, и это в отощавшем виде. Представляю, кака барышня получится в процессе сытой жизни, вах - хозяйки дома mosking
15.  
15
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
дзякуй! Мы ўжо сёння нос капаем і зноўку дрыхнем :)
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
16.  
16
.
Германия, Берлин
1416 сообщений
tatsi, Вы за ее здоровьем наблюдайте. Не дай Бог ухудшений каких. sad
Может кроме закапывания носа еще таблетки какие нужны или еще что.
Пару недель назад у людей киса тоже приболела ( с фауны забрали) Так они ей табл. давали и свечку ставили.
Названия и дозировку не помню. Девочки так многих кошек подлечивают.

Я тоже помню эту славную кисулю. Очень рада за нее. Выздоравливайте.

17.  
17
.
Беларусь, Минск
874 сообщения
Просто очень тревожно то, что насморк может быть не просто насморком, а предвестником грозного заболевания. Далеко не всегда это просто простуда. Тем более у котов. Свозили бы бы ее к врачу от греха подальше.
18.  
18
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Дзякуй, дзяўчаты, за парады. Сёння былі ў ветэрынара і нам напрапісывалі розных уколаў, гарачых напояў і іншыя кроплі. Так што лечымся :) А яшчэ вывучылі, што прыбіральня не побач з ежай, то бок на кухні, а ў туалеце :)))
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
19.  
19
.
Германия, Берлин
1416 сообщений
tatsi, очень хорошо, что были у врача. Киса на фауне может и неплохо себя чувствовала,но попала в тепло и любовь и расслабилась.Да и смена обстановки. Все будет хорошо.
Скорейшего выздоровления. cat2
20.  
20
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Ой, дзяўчаткі, за ніколі ў жыцці не бачыла такога саплівага і слюнявага кацяняткі. Відаць яна нейкі вірус падчапіла, плюс ангіна... Але, сёння ўжо адбыўся пераломны момант: амаль перастаў цячы нос і я пачула яе голас, калі карміла са шпрыца. Буду спадзявацца, што за некалькі дзён зусім паправімся.

Заўтра трэба ехаць на другі ўкол біцыліна. Толькі непакоіць мяне тое, што суседка-доктар сказала, што біцылін ужо даўна не коляць, бо ён не аказвае патрэбнага эфекту, а для жывёлаў увогуле можа быць небяспечны. Нам ветэрынар прызначыў гэны біцылін (у лячэбніцы кожныя 72 гадзіны) і яшчэ цыклаферон праз дзень мы дома колім. Хтосьці сустракаўся з гэтымі ўколамі, асабліва з першым???

Схуднела яна на 400 грам, і зараз толькі 2 кіло. Так што трэба адкармліваць па поўнай.

Добавлено (22 Декабрь 2008, 03:30)
---------------------------------------------
Вырашыла прадубляваць здымкі ў звычным для дадзенага форума фармаце (толькі што даведался, як гэта ТУТ робіцца :)

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
Список форумов » Персональные форумы » Пункт отлова и временного содержания животных ГП «Фауна города» » Счастливые истории /2007-2009/ » Марго /ex- Васіліса (чорна-белая котка з неверагоднай грацыяй)
  • Страница 1 из 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:
Правила чата
Онлайн чат
+Онлайн чат
0