• Страница 5 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Список форумов » Персональные форумы » Пункт отлова и временного содержания животных ГП «Фауна города» » Счастливые истории /2007-2009/ » Марго /ex- Васіліса (чорна-белая котка з неверагоднай грацыяй)
Марго /ex- Васіліса
81.  
81
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
у вас 2 сабакі, я правільна разумею? а тут котка... blush
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
82.  
82
.
Беларусь, Минск
16657 сообщений
У котика всегда есть преимущество - запрыгнуть куда-нибудь повыше, чтобы собака не достала. Тяжелее, когда кошка к собаке пристает...
Вы правы, у меня две собаки - но разных весовых категорий - это раз. Та, которая побольше - совсем юная особа (знаете выражение: глупый, как собака до года) - это два. Щенок слепой - это три. В общем, у каждого свои проблемы. girl_haha
Но самое главное - перестаньте волноваться. Животные это чувствуют. Будете бояться за Марго - она будет считать себя обиженной. За Лонду - Лонда начнет хвост поджимать. Мои перестали корчить из себя сироток, когда я перестала реагировать на их разборки.
Сообщение отредактировал: Наталия - Воскресенье, 08.02.2009, 03:24
83.  
83
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Quote (Наталия)
У котика всегда есть преимущество - запрыгнуть куда-нибудь повыше, чтобы собака не достала.

Яна так і робіць, і жыве фактычна на "другім паверсе" з кароткімі перабежкамі. Нават у прыбіральню баіцца схадзіць blush

Quote (Наталия)
Мои перестали корчить из себя сироток, когда я перестала реагировать на их разборки.

Ну, мае такога не робяць. Проста пакуль трымаюцца збольшага нейтральна. А разбіраюцца адназначна самі :) я толькі за гэтым назіраю і часам сабаку прытрымліваю.

Добавлено (12 Февраль 2009, 01:43)
---------------------------------------------
Сяджу сёння за кампутарам, Лонда на каленках, пішу пра яе на форуме. А Марго нейкім чынам гэта адчула, прыйшла, заскочыла на стол і стала сябе дэманстраваць з ісіх бакоў, маўляў, я такая прыгожая і звярніце на мяне ўвагу. Лонду панюхала і далей проста ігнаравала. А зараз сядзіць на стале і косіцца, што там я раблю з клавіятурай girl_haha

Абажаю іх абедзвюх yes smile

Добавлено (12 Февраль 2009, 02:29)
---------------------------------------------
А вось гэта мы напісалі, сыходзячы са стала і прайшоўшыся па клавіятуры: "67нггггш". Разумей, як хочаш, што назваецца. girl_haha

Добавлено (16 Февраль 2009, 00:24)
---------------------------------------------
Сёння 2 МЕСЯЦЫ, як Марго ў нас. Асабліва не святкавалі, гэтым разам без торціка cat2

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
84.  
84
.
Беларусь, Минск
179 сообщений
Мама Джека
tatsi, поздравляю со знаменательной датой!!!
Такие классные у Вас домочатцы, Лонда размером с Марго))) такие бусечки и красавицы!!! Счастья Вам!!!
85.  
85
.
Беларусь, Минск
16657 сообщений
И я присоединяюсь к поздравлению! Будьте здоровы и счастливы. И пусть в Вашей семье будет мир и порядок. Радуйте друг друга!
Сообщение отредактировал: Наталия - Понедельник, 16.02.2009, 02:19
86.  
86
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Пісала ў тэме пра Лонду (http://egida.ucoz.ru/forum/56-2278-3), што тая какае Марго ў латок. Ну не магла я падумаць, што Марго можа СТОЛЬКІ накласці. Аказваецца можа lol

Сёння мы навучыліся залазіць пад столь, выкарыстоўваючы мае плечы, як трамплін. А ўвогуле ўжо спакайней рэагуе на сабаку. Вельмі радавалася нашым эксперыментам з канапай (Лонду не пускалі), сама села і сядзела на канапе girl_haha

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
Vic
87.  
87
.
Беларусь, Минск
704 сообщения
Теперь у вас там весело. girl_haha
Мама Шурика и Черныша.
88.  
88
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Quote (Vic)
Теперь у вас там весело. girl_haha

яшчэ як! girl_haha

Добавлено (27 Февраль 2009, 01:06)
---------------------------------------------
У нас новая эпапея. Марго стала паводзіць сябе, як кот - ходзіць і меціць, дзе толькі зможа, прычым ледзь ледзь. Пасля прачынаецца а пятай гадзіне і пачынае шкрабаць паўсюль, дзе атрымалася памеціць. я ужо думаю, а можа яна кот? lol Не ведаю, у чым прычына. ці то гэта набліжэнне вясны, ці то раўнуе да сабакі, але штосьці трэба рабіць.

Недзе прачытала на форуме, што дапамагае сок лімону. Гэта праўда?

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
89.  
89
.
Германия, Берлин
1416 сообщений
Quote (tatsi)
Недзе прачытала на форуме, што дапамагае сок лімону. Гэта праўда?

Иногда помогает.Они очень не любят запаха цитрусовых.
Думаю, что это она пытается по-котиному установить свое главенство над собакой.
Я такое уже видела.Кошка хочет доминировать.
tatsi, А она у Вас стерилизована? Помню, что лечили Вы ее долго, выхаживали, а насчет стерилизации...
Если не стерилизовали еще, то это нужно сделать обязательно.Тогда должна успокоиться...
Ну котюля... Такая мелочь, а глянь ты...какая борьба за любовь хозяина. А хозяину от этого не легче...

90.  
90
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Quote (mishail)
А она у Вас стерилизована? Помню, что лечили Вы ее долго, выхаживали, а насчет стерилизации...

Мы гэта хочам зрабіць, але:
1. Ніяк не можам высветліць прыйшла да яе вясна ці не :) Ёсць ідэя, што так, а тады трэба пачакаць.
2. Мне сама аперацыя падаецца крыху страшнай і хочацца выбраць добрага доктара дзе-небудзь на раёне, пакуль чула пра АльфаВет, як добрую клініку.

Увогуле Марго вельмі свавольная. Я думаю, яна раней з сабакамі не жыла і яшчэ дагэтуль у шоку. Мяне весяліць, як яна Лонду з тумбы прыструняе. Шваркне ёй лапай пару разоў, але, што самае вясёлае, без кіпцюроў, то бок проста лапай. і мяне так жа, калі хоча сказаць "не чапай". Хаця адназначна са з'яўленнем Лонды адбыліся і змены да лепшага. Марго цяпер перастала кусацца, а калі і кусне, то толькі папяраджальна, то бок без крыві. girl_haha

Сёння яе хвілін дзесяць шукала. А яна сядзіць у шафе і адпачывае, прычым я ж там глядзела! а гэта ціхоня павярнуся чорнай спінкай і зрабіла выгляд, што яе няма. Я тым часам ужо думала пра палтэргейст lol

Добавлено (04 Март 2009, 00:05)
---------------------------------------------
Калі ўжо дадала здымкі Лонды, то і Марго трэба выкласці:

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
mac
91.  
91
.
Беларусь, минск
900 сообщений
она у Вас всё расцветает и расцветает rolleyes
Под наблюдением Лондочки mosking
92.  
92
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Quote (mac)
Под наблюдением Лондочки

Гісторыя на тэму. У Марго скончыўся корм і ёй выдзелілі катлету (ну не самая здаровая ежа, але нешта). І што вы думаеце? Давялося ўсю з'есці!... бо ўсё недаетае пад'ядаецца Лондай lol Так і сядзела, павольна жуючы і адбіваючыся лапай ад сабакі girl_haha
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
mac
93.  
93
.
Беларусь, минск
900 сообщений
Quote (tatsi)
Давялося ўсю з'есці!... бо ўсё недаетае пад'ядаецца Лондай

кстати да. Мои зачастую кушают праз силу, абы не досталось другому lol girl_mad
94.  
94
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
але ж Лонда Марго па кватэры ганяе. Як толькі Марго хутчэй праходзіцца, то Лонда ўжо ляціць. Думаю, што яна ўсё ж шугаецца нашай "кабылкі" sad

Добавлено (16 Март 2009, 00:37)
---------------------------------------------
Марго ў нас ужо 3 месяцы!

І так і не навучылася трапляць дакладна ў латок, усё хочацца на сценку dash Ну што з ёй зробіш?

А так цудоўная кіса, якая цяпер перайшла на начную варту (Лонда вядзе дзённую), а 5ай раніцы будзіць маму і ходзіць, дзе пажадае :) Ах, люблю яе girl_haha

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
Zet
95.  
95
.
Беларусь, -
96 сообщений
Quote (tatsi)
Ну што з ёй зробіш?

Это она не попадает? Может, сзади к стене тоже лоток прислонить? smile
Как-то котик Джаз пытался справить нужду на решеточку от лотка, которая стояла вертикально, прислоненная к стене smile
96.  
96
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Quote (Zet)
Может, сзади к стене тоже лоток прислонить?

Паспрабую паэксперыментаваць, дзякуй! yes
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
mac
97.  
97
.
Беларусь, минск
900 сообщений
Quote (tatsi)
Марго ў нас ужо 3 месяцы!

поздравляем wink
Новых фоток большой семьи нет?
98.  
98
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Пакуль не было :) Але буду назіраць girl_haha

Добавлено (17 Март 2009, 02:41)
---------------------------------------------

Quote (mac)
Новых фоток большой семьи нет?

Марго а ля Чаплін:

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
99.  
99
.
Беларусь, Минск
1778 сообщений
girl_haha Такая серьезная...
А я и не обращала внимания, что у нее нос наполовину белый, наполовину черный. blush Так интересно.
100.  
100
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Ага, нос у яе паласаты. Толькі, чым даўжэй яна ў нас, тым больш ён мне падаецца белым. lol
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
Список форумов » Персональные форумы » Пункт отлова и временного содержания животных ГП «Фауна города» » Счастливые истории /2007-2009/ » Марго /ex- Васіліса (чорна-белая котка з неверагоднай грацыяй)
  • Страница 5 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:
Правила чата
Онлайн чат
+Онлайн чат
0