• Страница 3 из 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Список форумов » Разное » Счастливые истории » Шукаем новую сям'ю для Тусі (sml[love]Маладая і вясёлая, меціс, ёсць падабенства да баксёра)
Шукаем новую сям'ю для Тусі
1.  
1
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Гісторыя звычайная, але ўсё роўна трагічная. Сабаку вывезлі ў вёску пад Барысавам і там кінулі. Жывёла маладая, надзвычай ласкавая. Відавочна, што жыла з гаспадарамі.

Обычная  трагичная история: Собаку вывезли в деревню под Борисов  выбросили. Молодая, очень ласковая, видно, что ранее жила в семье.

Вяскоўцаў і так мала, ва ўсіх свае сабакі і сучку ніхто браць не жадае. Але Туся (так яе назвала суседская дзяўчынка - жаночая версія Тузіка) не зможа жыць там у любым выпадку, бо ў яе кароткая поўсць. Калі палохаецца, то можа залезці пад машыну, уяўляеце, яна ж не кот, а залазіць пад машыну... Усе вельмі сумна. Але мы вырашылі рукі не складаць і знайсці ён новы дом.

Деревенских жителей немного, у всех есть собаки, и ни кто не хочет брать эту, тем более- суку. Но Туся( от имени Тузик)  и не сможет жить на улице в деревне: у нее короткая шерсть без подшерстка. От хололда прячется под машинами.  Несколько людей, живущих там, решили найти для Туси дом.



Прашу дапамогі. Мы плануем запісаць яе на стрэрылізацыю на гэтым тыдні (гэта дапаможа яе хутчэй уладкваць). Буду ўдзячна за любую дапамогу, калі будуць жадаючыя дапамагчы (у тым ліку піяр). Прывязу і завязу яе назад у вёску, там пакуль мая мама будзе яе даглядаць. Зараз пільна трэба ашыйнік і павадок.

Прошу помощи. Мы планируем стерилизацию на этой неделе.
Нужна помощь пиаром.
Нужны ошейник и поводок.

куратор: Аляксеева Таццяна Алегаўна tatsi +375 (29) 621-43-99

поручитель: Матусевич Любовь Ивановна limeva2003 +375 (29) 12-13-118

Сообщение отредактировал: labrador - Суббота, 22.08.2015, 10:20
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
41.  
41
.
Минск, Пушкина
2384 сообщения
Цитата tatsi ()
гэта ўжо дастаткова для збора сродкаў, калі нехта захоча дапамагчы.
помочь хотят многие,но....у всех ,кто посещает данный форум, есть животные на попечении,а финансовые возможности ограничены! Поэтому  просим помощи в соц.сетях(ВК.ОК.ФБ)! Помощь приходит ....Но как написала Наталия,без карты банка очень сложно ее собирать...

Добавлено (18 Августа 2015, 01:15)
---------------------------------------------

Цитата tatsi ()
нехта разбіраецца ў баксёрах
возможно ....некоторые черты боксера я в ней вижу...но о-о-очень отдаленные! Но это же не главное! Собачка очень красивая!!!Пусть ей повезет!
+375296787570 Ольга
42.  
42
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Фінансавая справаздача:

Выдадкі 18.08.2015:
Стэрылізацыя - 379600Br



Нематэрыяльная дапамога:
+ Талон ад Эгіды на стэрылізацыю


+ Падарункі ад добрых людзей праз Алёну В. - дзве міскі, павадок і дзве цацкі.

Баланс на дадзены момант:
- 478 200 Br.

Ну вось і сама гераіня:
Сообщение отредактировал: tatsi - Среда, 19.08.2015, 00:09
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
43.
43
Online
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
Обижена... smile

 Где история для рекламы?
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
44.  
44
.
Минск, Победа
23193 сообщения
Цитата Наталья ()
Фото рядом с избой и вязанкой лука просто уникальное!!!
мне таксама вельмi спадабалася, але ж на пiaр не падыдзе, метicка баксёра павiнна жыць не у вёсцы!

Добавлено (19 Августа 2015, 07:50)
---------------------------------------------

Цитата volia ()
..некоторые черты боксера я в ней вижу...но о-о-очень отдаленные!
Странно, я вижу близкие черты, этот перекус, морщинки на лбу, брыли, формат, это прямой метис боксера на мой взгляд. Просто спарили собаку с каким-то подлецом по недогляду, а щенка впарили, как боксера. А половине недалеких минчан нужна только породистая девица. Мне очень понравились фотографии и, хотя я за белорусский и деревенский колорит, но собаку с такой шерстью в деревню нельзя, поэтому фотографии для пиара я бы выбрала нейтральные-на природе безо всякой избы или возле кресла/дивана на коврике в квартире. 
Цитата volia ()
Но как написала Наталия,без карты банка очень сложно ее собирать...
Знаете, мне кажется, что деньги можно было бы положить на телефон или на интернет и таким образом хотя бы высвободить у Татси деньги для Туси. Кроме того, я в придачу к оплате своего мобильного от неизвестного доброго человека, который мне положил 150 тысяч, ухитрилась засунуть по ошибке сама себе 50 тысяч, которые предназначала на интернет, и по итогу пошла в велком, а они мне сказали писать заявление о неправильно перечисленной сумме с приложением чека с почты и подождать месяц, а в течение месяца придет извещение из какого-то банка по Сурганова, где деньги можно получить, понятно, что я при потерянном паспорте решила не связываться с 50тысячами и банком. Поэтому можно перечислить деньги на телефон Татьяны от ее лица, прислать Татьяне этот чек по почте, и потом Татьяна пойдет в ближайший офис Велкома, напишет заявление и хотя бы через месяц сможет восстановить по Тусе положительный баланс.  Либо кто-то из рядом живущих с Татьяной людей смогут предоставить номер своей карточки какого-нибудь банка и снимать для Туси помощь.
Мне  имя Туся нравится больше Матильды, на форуме перебывала куча Матильд, у нас в ДСН была шикарная здоровенная красивущая Матильда. А вот Туси ни одной не было, при этом она Туся не из-за тусовок, а из-за митусни.

Добавлено (19 Августа 2015, 07:58)
---------------------------------------------
Интересно, что эти ее бывшие хозяева, думая про боксера, не купировали ее хвост, а вот прежний хозяин моего покойного Смита-парень с одной извилиной в мозгу- привел Смита к доктору Орехову в 8-9 месяцев и купировал хвост, так мне доктор Орехов сказала, когда я его навестила через неделю после встречи со Смитом. Смит, на мой взгляд, был метисом боксера с овчаркой, охранял мою квартиру на все 100%,не взирая на мои постоянные просьбы ничего не охранять!

Smith. Et Garcon toujours a cote de moi...А все равно КАЖДЫЙ из них - единственный. По крайней мере у нас внутри. Andyfit
45.  
45
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Сёння адыходзіла ад аперацыі, нарэшце паела. Укалолі антыбіётык і абязбольваючае, як прапісаў доктар (рахункі за лекі выкладу заўтра - агулам недзе на 106 тыс.).

Усё ж яна жыла пэўна ў доме, бо да кватэры/горада не прывучаная пакуль. Таму прывучаем да выгула. Яна, як апынулася баіцца рэзкіх гукаў (машына са смеццем, матацыкл), прычым баіцца так, што пачынаецца паніка і хоча некуды збегчы :)))

P.S. Пра гісторыю для рэкламы памятаю: збіраю факты і назіраем за характарам.

Добавлено (22 Августа 2015, 00:14)
---------------------------------------------
Нашы навіны:
- паціху прывучаецца да выгула;
- менш стала баяцца розных гукаў;
- ёсць адны патэнцыйныя ручкі, якія нават ежу ёй прынеслі (але пакуль рана казаць, пакуль з імі размаўляла толькі мама).

Фінансавая справаздача дапаўняецца чэкам на лекі, іншых зменаў няма.





Выдаткі:
- 106000 Br

Баланс на 22.08:
- 584200 Br.
Сообщение отредактировал: tatsi - Суббота, 22.08.2015, 00:18
P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
46.
46
Online
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
tatsi, , где рекламный текст для каталога??? sad

Добавлено (22 Августа 2015, 00:22)
---------------------------------------------
Собака Туси.

Метис боксера. Молодая( 1,5 года), среднего роста, отлично сложена.
Собака преданная хозяевами : вывезенная и брошенная в деревне.
Добрые люди пробуют ей помочь найти дом и поверить заново Человеку.
Хорошо ладит с людьми и др. сородичами, гуляет на поводке.
Стерилизована.
Отдается по договору только в квартиру( дом).
Куратор: 8 029 621 43 99 Татьяна Олеговна

Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
47.  
47
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Наталля, дзякуй за клопат.

Як я пісала вышэй, магчыма ў нас ужо ёсць на прыкмеце добрая сям'я, якая забярэ Тусю. Не хачу загадваць, але яны дакладна будуць першымі ў чарзе. Дзе можна глянуць дамову, па якой рэкамендавана аддаваць сабаку новым гаспадарам? Ці ў каго папрасіць?

Гэта яшчэ адна прычына, чаму я не спяшаюся дадаць яе ў каталог, каб не рабіць лішняй працы іншым людзям. Сабака ўстрайваецца толькі пасля таго, як здымем швы (а гэта 29га). Трымаю кулачкі, каб піяр не быў патрэбны ўвогуле.

Добавлено (30 Августа 2015, 17:37)
---------------------------------------------
Нажаль патэнцыйныя ручкі перадумалі браць сабаку. Таму сёння будзе тэкст для каталога і рэкламы. Усё роўна ўпэўнена, што мы знойдзем самых цудоўных гаспадароў гэтаму цуду.

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
48.
48
Online
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
tatsi, , акт приемки-передачи возьмите у Вероники 8 029 630 79 33
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
49.  
49
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Цитата Наталья ()
tatsi, , акт приемки-передачи возьмите у Вероники 8 029 630 79 33

Дзякуй!

Добавлено (30 Августа 2015, 23:40)
---------------------------------------------
Тэкст для каталога:

Туся - залаты сабака
Туся - маладая меціска баксёра. За сваё жыццё яна ўжо некалькі разоў паспела пападарожнічаць. Спачатку яе адправілі ў ссылку былыя гаспадары, якія проста пакінулі яе ў вёсцы пад Барысавам. Пасля яна пераехала ў Мінск і вырашыла тут застацца для пошуку сваёй новай самай надзейнай сям'і.
Яна мае залаты характар, любіць дзяцей і нават вельмі спакойна ставіцца да катоў, сябруе з іншымі сабакамі рознага памеру. Вельмі ўдзячная і ненавязлівая. Пры гэтым яна добра паддаецца дрэсіроўцы і ўжо дае лапу, будзе ўважліва слухаць на прагулцы і цалаваць пры сустрэчы пасля працоўнага дня. Гуляючы на вуліцы, прыцягвае да сябе ўвагу сваёй непаўторнай усмешкай. Прывучаная да вугулу 2 ці 3 разы на дзень. Зусім не пераборлівая ў ежы.
Рост у холцы: 45 см, вага: 19 кг, узрост: каля года, стэрылізаваная. Уладкоўваецца толькі ў кватэру ці дом.
Каб пазнаёміцца з Тусяй, тэлефануйце (29) 621-4399 (Таццяна).

Добавлено (30 Августа 2015, 23:47)
---------------------------------------------
і тэкст на рускай:

Туся - золотая собака
Туся - молодая метиска боксера. В своей жизни у нее уже получилось попутешествовать. Сначала ее отправили в ссылку бывшие хозяева, которые просто оставили ее в одной из деревень по Борисовом. А потом Туся переехала в Минск и решила тут остаться, чтобы найти себе самую настоящую семью.
У нее золотой характер, она любит детей и даже очень спокойно относится к кошкам, дружит с собаками любого размера. Очень благодарная и ненавязчивая. При этом она отлично поддается дрессировке и уже дает лапу. Будет очень внимательно слушать на прогулке и целовать при встрече после рабочего дня. Гуляя с ней по улице, избежать внимания невозможно, т.к. ее неповторимая улыбка очаровывает всех. Приучена к выгулу 2 или 3 раза в день. Совершенно не переборчивая в еде.
Рост в холке: 45 см, вес: 19 кг, возраст: около года, стерелизована. Пристраиватся только в квартиру или дом.
Чтобы познакомиться с Тусей, звоните по номеру (29) 621-43-99 (Татьяна)

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
50.
50
Online
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
tatsi, , какие новости у собаки??
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
51.  
51
.
Беларусь, Minsk
398 сообщений
Топикстартер
Сабаку пакуль перавезла да мамы, бо адна з маіх котак вельмі стрэсавала і адмовілася есці :(

У прынцыпе ў яе ўсё цудоўна, патравілі глістоў і падлячылі вуха некалькі тыдняў таму (заўважылі ўжо пасля стэрылізацыі). Было па ёй некалькі званкоў, але пакуль ніхто не даехаў. 

Зараз працую па 12 гадзін і проста не паспяваю актыўна пра яе пісаць. Буду рабіць новыя фоткі, зараз у яе ўжо больш жывы позірк.

Добавлено (25 Октября 2015, 00:45)
---------------------------------------------
У мяне добрыя навіны:

Тусю цяпер клічуць Аля і ўжо дзесяць дзён жыве яна па Маладзечна ў прыватным доме з дворыкам для прагулак. Яе любяць і яна адказвае любоўю. Сёння звонка сустракала гасцей гаспадара, а пасля была любіміцай кампаніі.







Так што нас у шчасце :)

P.S. Мае любымыя жывёлы: Марго і Лонда
52.  
52
.
Минск, Зелёный луг
10828 сообщений
О, сардэчна вiншуем прыгажуню!
53.
53
Online
Франция, Лакон - Минск
65535 сообщений
Член ООЗЖ «Эгида»
tatsi, ,Поздравляю! И Туси и ВАс и новых хозяев!!
 Пусть все живет вместе долго и счастливо!!!
Я обещала быть хорошей, но если услышите стрельбу - значит у меня не получилось © Скарлетт
E-mail: bel@egida.by
54.  
54
.
Минск, Победа
23193 сообщения
Цитата tatsi ()
Так што нас у шчасце :)
 
Цитата Lavika ()
О, сардэчна вiншуем прыгажуню!
Цудоуныя навины, вяликае ДЗЯКУЙ Татси за клопаты па Тусе, за пошук асабистага шчасця для рыжай прыгажуни!
Smith. Et Garcon toujours a cote de moi...А все равно КАЖДЫЙ из них - единственный. По крайней мере у нас внутри. Andyfit
Список форумов » Разное » Счастливые истории » Шукаем новую сям'ю для Тусі (sml[love]Маладая і вясёлая, меціс, ёсць падабенства да баксёра)
  • Страница 3 из 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Поиск:
Правила чата
Онлайн чат
+Онлайн чат
0